Diyarbakır Âlimler Birliği Sekreteri Mehmet Özer'den Tepki
Facebook
Twitter
Diyarbakır Âlimler Birliği Sekreteri Mehmet Özer'den Tepki
Haber:

 Ramazan SEYKAN

Diyarbakır Âlimler Birliği Sekreteri Mehmet Özer, kente asılan pankartlara ilişkin sert tepkisini genişleterek, bazı medya kuruluşlarına karşı sesini yükseltti. Sosyal medya platformlarında paylaştığı mesajında, bu medya organlarını aynı dil ve bakış açısıyla suçlayarak, "Biri PKK ajansı, ikincisi siyonist ajansı. İkisi de insancıl, çevreci ve tarihi mirasa sahip çıkıyorlar!" ironi bir dil ile sert bir eleştiride bulundu.

Özer, İsrail'in son verilere göre çoğunluğu kadın ve çocuklardan oluşan 13 bin kişiyi şehit ettiği, Gazze direnişinin sembol ismi olan İzzettin El Kassam'ın posterinin Diyarbakır surlarına asılmasını amacı dışına yorumlayan, savaş suçlarını görmezden gelen yanlı medya kuruluşlarına karşı  "Sahtekarları kıskandıracak duygusal bir tablo!" ifadesini kullandı.

Sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımların hızla yayılmasıyla birlikte, Diyarbakır surlarına çakılan iki çivinin haberini yapan medya kuruluşları, geniş kitlelerden gelen tepkilere maruz kalmaya devam ediyor. Sosyal medya kullanıcıları ise bilinçlenme çağrısı yaparak, kamuoyunu İsrail'in savaş suçlarına ve bebek katili İsrail'e destek veren haber kuruluşlarına karşı duyarlı olmaya davet etti.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!