<
     


Kulp’ta Öğretmenler yemekte bir araya geldiler

Kulp Kaymakamlığı ile Kulp İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle Kulp ilçesinde görev yapan öğretmenler için kutlama programı organize etti
Bu Haber 2019-11-27 Eklenmistir.

                 Resmi Buyutmek Icin Uzerine Tiklayin

Kulp Kaymakamlığı ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen yemek Turgut Özal mahallesinde bulunan Pasur düğün salonunda gerçekleşti, Milli Eğitim Müdürü Fatih Kaya misafirleri kapıda karşılayarak öğretmenler gününü kutladı. Yemeğe, Kulp Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Mustafa Gözlet, İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Kaya , şube müdürleri ve öğretmenler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan kutlama programında, günün anlam ve önemini belirten konuşmasına öğretmenlik mesleğinin önemine değinerek başlayan Kulp İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Kaya “İlçemizde; yüreğinde insanlık sevgisi dolu, dostluk kaygısı taşıyan, ülkesini seven bireyler barındıran, gelecek nesiller yetiştirmek için yaptığınız ve yapacağınız tüm çalışmalar için teşekkür ediyor ve tüm öğretmenlerimizi en derin saygılarımla selamlıyor, görevleri başında şehit edilen öğretmenler ile yaşamını kaybetmiş öğretmenlerimizi rahmetle, emeklilerimizi minnetle anıyor, günümüz kutlu olsun diyorum.Hepinizi saygı,sevgi ve muhabbetle selamlıyorum. Allah'a emanet olun” dedi.
Kulp Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Mustafa Gözlet, kutlama programında yaptığı konuşmasında " Öğretmenlik kutsal bir meslektir.Tüm mesleklerin bir dahisidir. Sizler sadece bir öğretmen olarak çalışmıyorsunuz. Aynı zamanda bir toplumun da geleceğini inşa ediyorsunuz. Geleceğin öğretmenlerini, doktorlarını, hakimlerini, savcılarını, kaymakamlarını, her şeyden önemlisi annelerini , babalarını yetiştiriyorsunuz. Okullarda vermiş olduğunuz eğitimle sadece bir çocuğu sonraki dönemlerde Matematiğe , Türkçeye ve Coğrafyaya hazırlamıyorsunuz. Aynı zamanda hayata hazırlıyorsunuz. Bir çocuğun düşüncesini, onun algısını ,onun hayata bakışını değiştirebilmek sizler için çok önemli bir değer olsa gerek.Belki de bu anlamda da herkesten daha büyük hizmetler icra ediyorsunuz. Bu toplumun geleceğini kurma anlamında , toplumun varlığını devam ettirme anlamında çok önemli işler üsteleniyorsunuz. Bizlerde öncelikli işlerimizin en tepesine koyduğumuz eğitim için tüm imkanlarımızı seferber ediyor,etmeye de devam edeceğiz. Bu vesileyle Tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyor ve çalışma hayatlarında başarılar diliyorum."dedi
Enstrümantal saz eserleri eşliğinde ikram edilen yemeklerin ardından müzik öğretmenleri ve öğrencilerce icra edilen müzik dinletisi büyük beğeni topladı. Gecenin geç saatlerine kadar Müzik eşliğinde halaylar çekildi ve doyasıya eğlenen öğretmenler Okulun verdiği stres ve yorgunluklarını bir nebze de olsa üzerlerinden atmaya çalıştılar.

 

 

 

Bu haber 10733 defa okundu.
Diger İlçemizden Haberler

 

 

 

 PasurunSesi.Com | Yerele Işık Tutar ( Kulp / Pasur )
   © Copyright 2014 Pasurun Sesi. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Koplayanamaz..

Diyarbakır Veteriner

İlçemizden Haberler
Kulp Belediyesi
Kulp Kaymakamlığı
İlçemiz
Güncel Haberler
Diyarbakır
DERNEKLER