<
     


Dicle’de Mevlid-i Nebi Haftası programı

Dicle ilçesinde, Mevlid-i Nebi Haftası nedeni ile konferans düzenlendi.
Bu Haber 2019-11-12 Eklenmistir.

                 Resmi Buyutmek Icin Uzerine Tiklayin

Dicle Halk Eğitim Merkezi konferans salonunda gerçekleşen programa Diyarbakır Müftüsü Yavuz Selim Karabayır, Dicle Müftüsü Mehmet Sinan Akın, kamu kurum müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.
Hz. Peygamber ve Aile temalı programda Kur'an-ı Kerim okunduktan sonra, Dicle İlçe Müftüsü Mehmet Sani Akın, anma programının anlam ve önemini belirten konuşma yaptı.
Daha sonra konuşan İl Müftüsü Yavuz Selim Karabayır, bazı sahabelerin hayatı üzerinden peygamber, Kur'an-ı Kerim ve Allah sevgisini anlattı. Karabayır, "Sahabeler 10 ayet, 10 ayet ezberleyerek hayatlarını tatbik ederlerdi. Allah bize de nasip etsin. Peygamber efendimiz az konuşurdu ama öz konuşurdu. Onun ağzından çıkan söz, insanları etkilerdi. Neyi severseniz, ona benzersiniz. Biz aklımızı, elimizi kullanıyoruz belki, manevi duygularımızı kullanmasını bilmiyoruz. Buna da sahip çıkmamız lazım. Çocuklar para konuşuyorsa para, ilim irfan konuşuyorlarsa, o evde ilim, irfan konuşuluyordur. Peygamber efendimizin evine benzeyen evimiz olsun. Çocuk takip edilmeli, korkmamalı. Çocuklarımızı yetiştirirken Allah rızası için dikkatli olalım. Babası vefat eden kız çocuklarına şu kadar miras, bunu yapmıyoruz. Kıza miras veren ailelerin artması lazım. Allah ailemizi muvaffak etsin inşallah” dedi.
Program Dicle İlçe Müftüsü Mehmet Sinan Akın tarafından İl Müftüsü Yavuz Selim Karabayır'a plaket verilmesi ve toplu fotoğraf çekimleriyle sona erdi.

 

 

 

Bu haber 2726 defa okundu.
Diger Güncel Haberler

 

 

 

 PasurunSesi.Com | Yerele Işık Tutar ( Kulp / Pasur )
   © Copyright 2014 Pasurun Sesi. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Koplayanamaz..

Diyarbakır Veteriner

İlçemizden Haberler
Kulp Belediyesi
Kulp Kaymakamlığı
İlçemiz
Güncel Haberler
Diyarbakır
DERNEKLER