<
     


Kulp İlçesinde, “Geleceğe Nefes” sloganıyla düzenlenen etkinlikte Altıyüz fidan dikildi.

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın “Geleceğe Nefes” sloganıyla düzenlediği, ülke genelinde toplam 11 milyon fidanın toprakla buluştuğu etkinlik Kulp’ta da gerçekleşti. Etkinliğe Kulp Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Mustafa Gözlet,Daire amirleri,STK temsilcileri,Öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
Bu Haber 2019-11-11 Eklenmistir.

                 Resmi Buyutmek Icin Uzerine Tiklayin

Kulp Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mustafa Gözlet, daha yeşil bir Türkiye ve Kulp için, Tarım ve Orman Bakanlığınca “Geleceğe Nefes” sloganıyla düzenlenen, 81 ilde eş zamanlı 11 milyon fidanın toprakla buluşturulması etkinliğinde İlçe Devlet Hastanesi ile Kapalı Spor salonu arasında oluşturulan alana fidan dikti.Kulp Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Mustafa Gözlet “Tüm Türkiye’de şuan itibariyle Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde başlayan “Geleceğe Nefes” kampanyasında saat 11:11’de 11 milyon fidan toprakla buluşuyor. Daha yeşil ve güzel bir Kulp için , fidan dikimi için oluşturduğumuz 6 bin metrekare alana Altıyüz fidan diktik.Etkinliğe emekleriyle katkı sunan herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.
Kulp Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Mustafa Gözlet ile beraberindekiler oluşturulan alana diktikleri fidanlara can suyunu vererek daha yeşil ve daha güzel bir KULP temennisinde bulundu.
 

 

 

 

Bu haber 8015 defa okundu.
Diger İlçemizden Haberler

 

 

 

 PasurunSesi.Com | Yerele Işık Tutar ( Kulp / Pasur )
   © Copyright 2014 Pasurun Sesi. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Koplayanamaz..

Diyarbakır Veteriner

İlçemizden Haberler
Kulp Belediyesi
Kulp Kaymakamlığı
İlçemiz
Güncel Haberler
Diyarbakır
DERNEKLER