<
     


Ulu Önder Atatürk'ün ebediyete intikalinin 81.yıldönümü, Kulp'ta etkinliklerle anıldı

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 81. yıl dönümünde, Kulp’ta özlem ve minnetle anıldı.
Bu Haber 2019-11-10 Eklenmistir.

                 Resmi Buyutmek Icin Uzerine Tiklayin

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümünün 81. yılı dolayısıyla Kulp Hükümet Konağı Meydanı’nda tören düzenlendi.
Kaymakamlık makamı çelengi ve Belediye makamı çelengi, Kulp Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Mustafa Gözlet tarafında Anıta çelenk sunumu ile başlayan törende Atatürk'ün hayata gözlerini yumduğu saat 09.05'te sirenlerin çalmasıyla saygı duruşunda bulunuldu. Türkiye’nin hemen her yerinde olduğu gibi Kulp’ta da hayat durdu. Çevredeki trafikteki araçların sürücüleri kornolarıyla herkes saygı duruşuna eşlik etti.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından göndere çekilen bayrak yarıya indirildi. İlçedeki anma töreni Saat 9.30’da Kulp İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çok amaçlı Konferans salonunda devam etti.
Saygı duruşu, ve İstiklal Marşının okunmasıyla burada başlayan anma töreni , Kulp Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde çalışan Barış ortaokulu Türkçe öğretmenlerinden Hacer Ulutaş'ın günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla devam etti.
Hacer Ulutaş yaptığı konuşmada , “Doğadaki tüm canlılar gibi insanoğlunun da yaşamının bir sınırı vardır.Ancak bazı insanlar vardır ki yaşamları boyunca yaptıkları eserlerle,insanlığa yapmış oldukları hizmetlerle yaşamlarından sonrada varlıklarını sürdürürler. Yaşamını milletine adayan ,bir imparatorluğun küllerinden yepyeni ve güçlü bir devlet yaratan eşsiz bir lider,mümtaz bir devlet adamı,büyük bir komutan ve dahi olan Atatürk bu insanlardan biri belki de en büyüğüdür.Herkese düşen en büyük görev Atatürk’ü ve en büyük eseri olan Cumhuriyet’i anlamak,Cumhuriyet’in değerlerini her koşulda korumak,Atatürkçü düşünceyi benimsemek, Türkiye’yi aydınlık yarınlara taşımaktır” dedi.

İlçe Komando Tabur Komutanlığından Jandarma Teğmen Nuri Kaya tarafından Atatürk’ün askeri kişiliği ile ilgili yapılan konuşmanın ardından öğrenciler tarafından hazırlanan Oratoryo ve koro gösterisi sunuldu. Mustafa Kemal Atatürk’ün sevdiği şarkıların seslendirildiği koro gösterileri büyük bir beğeni ile izlendi.
Atatürk'ün 81. yıldönümü anma programı ,Öğrenciler tarafından günün anlam ve önemini belirten şiirlerin okunmasıyla sona erdi.

Anma programına ,Kulp Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Mustafa Gözlet , ilçe protokolü, askeri erkan,daire amirleri,öğrenciler ve öğretmenler katıldı.

 

 

 

Bu haber 6866 defa okundu.
Diger İlçemizden Haberler

 

 

 

 PasurunSesi.Com | Yerele Işık Tutar ( Kulp / Pasur )
   © Copyright 2014 Pasurun Sesi. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Koplayanamaz..

Diyarbakır Veteriner

İlçemizden Haberler
Kulp Belediyesi
Kulp Kaymakamlığı
İlçemiz
Güncel Haberler
Diyarbakır
DERNEKLER