<
     


Kulp’ta İpekböcekçiliği için 2 milyon 800 Bin TL destek Müjdesi

Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Hasan Basri Güzeloğlu, Kulp İlçesi'ni ziyaret ederek esnaf ve halk buluşması gerçekleştirdi.
Bu Haber 2019-11-09 Eklenmistir.

                 Resmi Buyutmek Icin Uzerine Tiklayin

Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Hasan Basri Güzeloğlu, ilçeleri ziyaret edip vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor. Kulp İlçesi'ni ziyaret eden Vali Güzeloğlu, kanat önderleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi. Kulp İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Konferans Salonunda düzenlenen toplantıya Vali Güzeloğlu'nun yani sıra Kulp Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Mustafa Gözlet, Vali Yardımcısı ve DİSKİ Genel Müdür V. Ahmet Naci Helvacı, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Mustafa Erdem, Büyükşehir Belediyesi daire başkanları, kamu kurum müdürleri, Kulp İlçe protokolü, kanat önderleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, esnaf ve vatandaşlar katıldı.

Toplantıda vatandaşların sorun ve taleplerini dinleyen Vali Güzeloğlu, Kulp'ta yapılacak çalışmalar ile ilgili bilgi verdi. İpekböcekçiliği için gelecek hafta Kulp'ta 2 milyon 500 bin TL destek ödemesinin gerçekleşeceğini belirten Vali Güzeloğlu, ipekböcekçiliği ile uğraşan çiftçilere Büyükşehir Belediyesi tarafından ise 300 bin TL malzeme yardımı verileceğini müjdeledi. İlçede geniş bir alanda hayvancılığın yapıldığına dikkat çeken Vali Güzeloğlu, tam teşekkülü bir mezbaha yapılacağını bildirdi. İlçede eski mezarlık yerinin dolmak üzere olduğunu ve yeni mezarlık yeri çalışmasını başlattıklarını açıklayan Vali Güzeloğlu, ayrıca Kulp'ta arıcılığın yaygınlaşması ve tanıtılması için gerekli çalışmalar yapılacağını kaydetti.

Konuşmanın ardından toplantıya katılanlar Vali Güzeloğlu'na sorun ve taleplerini iletme fırsatı buldu. Toplantı çekilen toplu fotoğraflarla sona erdi.

Vali Güzeloğlu toplantının ardından Kulp Jandarma Komando Tabur Komutanlığında düzenlenen yemek programına katılan Vali Güzeloğlu, Mehmetçikle beraber yemek yedi.

 

 

 

Bu haber 7650 defa okundu.
Diger İlçemizden Haberler

 

 

 

 PasurunSesi.Com | Yerele Işık Tutar ( Kulp / Pasur )
   © Copyright 2014 Pasurun Sesi. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Koplayanamaz..

Diyarbakır Veteriner

İlçemizden Haberler
Kulp Belediyesi
Kulp Kaymakamlığı
İlçemiz
Güncel Haberler
Diyarbakır
DERNEKLER