<
     


Kulp'ta 'Trafik Haftası' standı açıldı

Kulp'ta Karayolları ve Trafik Haftası kapsamında İlçe merkezinde kurulan stantta bilgilendirici etkinlikler gerçekleştirilirken, İlçe Emniyet Amirliği Trafik Denetleme Büro Amirliği ekipleri "Yaya Öncelikli Trafik Yılı kapsamında yapılan denetimler sonucunda vatandaşlarda düzelme ve alışkanlık oluştuğunu söylediler.
Bu Haber 2019-05-09 Eklenmistir.

                 Resmi Buyutmek Icin Uzerine Tiklayin

 

Kulp İlçe Emniyet Amirliği Trafik Denetleme Büro Amirliği ekipleri, ilçe genelindeki okullarda öğrencilere yönelik eğitim çalışmalarına başladı. Trafik eğitimleri Hükümet Konağı girişinde ve merkez yeni mahalle prestij caddesi üzerinde bulunan Mehmet Akif Ersoy Kültür ve Sanat merkezi ününde açılan standlarda öğrencilere,trafik işaret ve levhaları, emniyet kemeri, yaya geçidi, üst ve alt geçit kullanımı, güvenli bisiklet kullanımı, yaya güvenliği, görünürlük, araçta güvenli yolculuk, yolun karşısına geçme ve güvenli oyun alanları konusunda bilgiler verildi.
Kulp ilçesinde, İlçe Emniyet Amirliği Trafik Denetleme Büro Amirliği ekipleri , Trafik bilinci aşılamayı hedeflemek için, eğitime katılan çocuklara 'Trafik Dedektifi' unvanı verilerek trafik konusunda bilinçli bir davranış modeli geliştirmeleri bekleniyor.
Öte yandan Kulp İlçe Emniyet Amirliğince eğitimlerin devam edeceği aktarıldı. Standlara gelen öğrencilere Trafik konulu dergi ve el broşürleri hediye edildi.

 

 

 

Bu haber 7005 defa okundu.
Diger İlçemizden Haberler

 

 

 

 PasurunSesi.Com | Yerele Işık Tutar ( Kulp / Pasur )
   © Copyright 2014 Pasurun Sesi. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Koplayanamaz..

Diyarbakır Veteriner

İlçemizden Haberler
Kulp Belediyesi
Kulp Kaymakamlığı
İlçemiz
Güncel Haberler
Diyarbakır
DERNEKLER