<
     


Kulp'lu öğrenciler 'Bizim İçin Su Onlar İçin Hayat' yardımı düzenlediler

Kulp Anadolu imam hatip lisesi öğrencileri ve öğretmenleri anlamlı bir projede daha imza attı.
Bu Haber 2019-05-03 Eklenmistir.

                 Resmi Buyutmek Icin Uzerine Tiklayin

 

Mübarek Ramazan ayı yaklaşırken Kulp Anadolu İmam Hatip lisesi öğrencileri Afrika'da Su sıkıntı yaşayan kardeşleri için en önemli bir fedakarlık gösterdi. Öğrenciler Kulp İlçe merkezi yeni mahalle Prestij caddesi üzerinde Afrika'da su sorununa çare olmak için Kermes düzenleyerek elde edilen gelirle su kuyusu açmak için proje geliştirdi. 'Bizim İçin Su Onlar İçin Hayat 'adını verdikleri projeye gerek öğretmenler gerekse ilçe halkı tarafında yoğun ilgi gösterildi.
Kermesin düzenlenmesinde önemli bir rol üstelenen okul müdürü Yüksel Özen konu hakkında şunları ifade etti." öğrencilerimizin böyle bir proje ile kapımızı çalmaları açıkçası çok sevindirici .aynı zamandan İmam Hatip kültürüne yakışan ahlaki bir davranış bu yönüyle İmam Hatipli gençlerin gerek dünyada gerek ülkemizde yaşanan sorunlara önemli bir çözüm olacağı kanaatindeyim. Bu açıdan bizde projeye kayıtsız kalmayarak öğrencilerimiz ve Afrika için elimizden geleni yaptık."dedi
Özen ,"proje konusunda desteklerini esirgemeyen Kulp ilçe milli eğitim müdürlüğüne ve Kulp ilçe müftülüğüne teşekkür ederek Kermeste emek veren tüm meslek dersleri öğretmenleri başta olmak üzere öğrencilerimi de kutlarım." dedi.
İmam Hatip Lisesi Meslek dersleri öğretmeni Ömer Faruk Duran ,Projeye kısa zamanda ilginin arttığı ifade ederek hatta yakın çevremizdeki ve yurtdışında yaşayan insanlar bile bağış talebinde bulunduğunu ifade etti.
öte yandan okul rehber öğretmeni Mücahit Karal, ilçemizin projede bu kadar duyarlı davranmaları bizleri çok mutlu etti dedi
Kara,"Şehirlerden ve gönüllerden uzak Kulp ilçemizde yardımlarını esirgemeyen herkesten Allah razı olsun ."dedi
öğrenciler tarafında hazırlanan yöresel yemekler ve gıda ürünlerinin yanı sıra Kitap ayrıca el yapımı çanta gibi ürünlerin de satışa sunulduğu kermeste elde edilen gelirler Afrika'da su kuyusu açılması için kullanılacak.

 

 

 

Bu haber 7670 defa okundu.
Diger İlçemizden Haberler

 

 

 

 PasurunSesi.Com | Yerele Işık Tutar ( Kulp / Pasur )
   © Copyright 2014 Pasurun Sesi. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Koplayanamaz..

Diyarbakır Veteriner

İlçemizden Haberler
Kulp Belediyesi
Kulp Kaymakamlığı
İlçemiz
Güncel Haberler
Diyarbakır
DERNEKLER