<
     


Kulp'ta Öğrenciler yaptıkları projelerle hünerlerini sergilediler

Kulp Barış Ortaokulu’nda "TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı" kapsamında bilim şenliği gerçekleştirildi. Bilim Fuarı’nın açılışı İlçe Kaymakamı Fatih Dülgeroğlu ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Kaya tarafından yapıldı. Açılışa İlçe Milli Eğitim şube müdürleri, Halk Eğitim Merkezi Müdürü,Okul Müdürleri, öğretmenler, esnaf ve veliler katıldı.
Bu Haber 2019-04-26 Eklenmistir.

                 Resmi Buyutmek Icin Uzerine Tiklayin

 

Diyarbakır ili Kulp İlçesi merkez okullarından Barış Ortaokulu’nda açılışı yapılan fuarda, öğrenciler tarafından hazırlanan projeler ziyaretçilerden ilgi gördü.
Fuarın açılışını gerçekleştiren Kulp Kaymakamı Fatih Dülgeroğlu, ilçede “TÜBİTAK ve Milli Eğitim Bakanlığının ortak programı kapsamında fuarın düzenlendiğini belirtti.”
Bilim fuarında öğrencilerin hazırladığı 10 adet projeden ‘’ Dönüşüm Piramidi“, “Bol Oksijenli Kalabalık Sınıflar”, “Toplanın Asallar” “Yemkopter “, “ Fen Parkı “ projelerinin özgünlüğü ile dikkat çekici olduğunu ifade eden, İlçe Kaymakamı Fatih Dülgeroğlu stantları tek tek gezerek projeleri inceledi ve çok beğendiğini ifade ederek emeği geçen öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti.
Fuarda konuşma yapan Okul Müdürü Mehmet Adıyaman “Gelecek kuşakların çok daha güzel şeyler ortaya çıkaracağını ve büyük işler başaracağını gördüm. Ayrıca bu yıl Diyarbakır’da 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı başvurusu kabul edilen 25 okuldan biri olan Barış Ortaokulu’nda geleceğin mucitlerinin yetişmesi için her türlü eğitim olanağını kullanmaya çalıştıklarını, küçük ellerin büyük fikirlere imza attığını ifade etti.Bu anlamda bütün öğrencilerimizi ve proje koordinatörü Hülya Tayfur başta olmak üzere bütün danışman öğretmenlerimizi tebrik ediyorum. Bundan sonraki çalışmalarda hep birlikte daha güzel şeyler ortaya koyacağız." dedi.


 

 

 

 

Bu haber 9956 defa okundu.
Diger İlçemizden Haberler

 

 

 

 PasurunSesi.Com | Yerele Işık Tutar ( Kulp / Pasur )
   © Copyright 2014 Pasurun Sesi. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Koplayanamaz..

Diyarbakır Veteriner

İlçemizden Haberler
Kulp Belediyesi
Kulp Kaymakamlığı
İlçemiz
Güncel Haberler
Diyarbakır
DERNEKLER