<
     


Kulp Barış ortaokulu, futbolda Türkiye yarı finallerinde yarışacak

Kulp ilçesinde bulunan Barış Ortaokulu öğrencilerinin yıldız erkekler futbol takımı, il ikinciliğinden sonra bölgede de şampiyon olarak ‘’Türkiye Yarı Finallerinde’’ mücadele etme hakkı kazandı.
Bu Haber 2019-04-24 Eklenmistir.

                 Resmi Buyutmek Icin Uzerine Tiklayin

Diyarbakır ilini temsilen Ağrı iline bölge elemelerine giden Kulp Barış Ortaokulu, bu etabı şampiyon tamamlayarak Türkiye yarı finallerinde mücadele etme hakkı elde ederek büyük bir başarıya imza attı.
Gençlik Spor İl Müdürlüğü’nce Okul Sporları kapsamında 2018 – 2019 yılı faaliyet programı kapsamında il genelinde başlatılan futbol turnuvasında il 2. si olarak bölgeye gitmeye hak kazanan 4 takımdan biri olan Barış Ortaokulu bölgelerde grubunu lider tamamlayarak Diyarbakır ilini temsil eden tek takım olarak Sivas’ta yapılacak‘’Türkiye Yarı Finallerine’’ gitmeye hak kazandı.
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Barış ortaokulu müdürü Mehmet Adıyaman “ Çocuklarımızın spor kültürü edinmesi , eğlenerek yarışması , adil oyun ve fairplay ruhunu öğrenmesi açısından böyle etkinlikleri önemsiyoruz. Bu başarıdan dolayı öğrencilerimizi ve Beden Eğitimi öğretmenimiz Recep Baş’ı tebrik eder im. Müsabakalar boyunca desteklerini esirgemeyen başta İlçe Kaymakamımız Fatih Dülgeroğlu , Milli Eğitim Müdürümüz Fatih Kaya ‘ya teşekkür ederiz.” dedi

 

 

 

Bu haber 6971 defa okundu.
Diger İlçemizden Haberler

 

 

 

 PasurunSesi.Com | Yerele Işık Tutar ( Kulp / Pasur )
   © Copyright 2014 Pasurun Sesi. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Koplayanamaz..

Diyarbakır Veteriner

İlçemizden Haberler
Kulp Belediyesi
Kulp Kaymakamlığı
İlçemiz
Güncel Haberler
Diyarbakır
DERNEKLER