<
     


Kulp'ta ,Afrika'da Su Kuyusu Açmak İçin Kermes Düzenlendi

Kulp Anadolu imam hatip lisesi öğretmen ve öğrencilerin işbirliğiyle düzenlenen “Bizim İçin Su Onlar İçin Hayat” adlı kermesin açılışı yapıldı.
Bu Haber 2019-04-19 Eklenmistir.

                 Resmi Buyutmek Icin Uzerine Tiklayin

Kulp Anadolu imam hatip lisesinde düzenlenen yöresel yemekler gibi gıda ürünlerinin satışa sunulduğu kermesten elde edilen gelirle Afrika'daki yardıma muhtaç insanlar için su kuyusu açmaya yönelik yardım yapılacak.

Kulp Anadolu imam hatip lisesinde düzenlenen Bizim İçin Su Onlar İçin Hayat kermesinin açılışında konuşan Kulp Anadolu imam hatip lisesi meslek dersleri öğretmeni Kübra Pala ,Afrika'da ciddi anlamda su sıkıntısı yaşanmaktadır, Maddi durumu düşük bu insanların su kuyuları açacak imkanları kısıtlı olduğu için bizde yardım etmek istedik.
Pala," Her ne kadar küçük bir kermes olarak görünse de kocaman yürekli öğrenci ve öğretmenlerimizin okulumuzda düzenledikleri bu güzel etkinliğin geliriyle okulumuz adına Afrika'da bir su kuyusu açmayı hedefliyor,Bu mübarek kandil gününde rabim herkesin hayrını kabul eylesin,"dedi
Pala , Kulp Anadolu imam hatip lisesi Öğretmen ve öğrencileri tarafında önümüzdeki günlerde ilçe halkına yönelik böyle bir kermesin düzenleneceğini de söyledi.
Kulp Anadolu imam hatip lisesi müdürü Yüksel Özen ' de ,Bu tür etkinliklere imza atan öğretmen ve öğrencilerimi kutluyor ve süreklilik haline gelmesini temenni ediyorum diyerek imam hatip lisesi olarak bu tür hayır getiren tüm sosyal etkinliklerde okulum adına yer alacağız. dedi

 

 

 

Bu haber 7739 defa okundu.
Diger İlçemizden Haberler

 

 

 

 PasurunSesi.Com | Yerele Işık Tutar ( Kulp / Pasur )
   © Copyright 2014 Pasurun Sesi. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Koplayanamaz..

Diyarbakır Veteriner

İlçemizden Haberler
Kulp Belediyesi
Kulp Kaymakamlığı
İlçemiz
Güncel Haberler
Diyarbakır
DERNEKLER