<
     


KULP’TA ROJAVA HALKINA GIDA KAMPANYASI BAŞLATILDI

Barış ve Demokrasi Partisi(BDP) Kulp ilçe teşkilatı tarafından Rojava için yardım kampanyası başlatıldı.
Bu Haber 2014-07-21 00:03:51 Eklenmistir.

                 Resmi Buyutmek Icin Uzerine Tiklayin

Barış ve Demokrasi Partisi(BDP) Kulp ilçe teşkilatı, Kulp belediye  Eş başkanı Sadiye Süer Baran , Kulp Belediye meclis Üyeleriyle Birlikte dün akşam iftardan sonra İlçe merkezinde Bulunan tüm kahveleri gezerek yardım etme taleplerin de bulundular.

Irak Şam İslam Devleti’nin (IŞİD) Rojava’nın Kobani Kantonu’na yönelik iki haftadan beri gerçekleştirdiği saldırıları sonrası  kentte  gıda ,su ve elektrik sıkıntısı yaşanıyor. Bu  amaçla yardım kampanyası başlatıldığı bildirildi.

Rojava da katliamlar işlediğini söyleyen Kulp belediye eş başkanı Sadiye süer Baran, yardım kampanyasına herkesin sahip çıkmasını ve destek vermesini istedi. Kampanyanın  bir hafta devam edeceğini  kaydeden Baran,” Irak Şam İslam Devleti’nin (IŞİD)  çeteleri Rojava’nın  Kobani kentinin etrafını kuşatmışlar, Kobani insanları çok zor durumdadırlar ve çetelerin büyük hakaretlerine maruz kalmışlar,  Kobani halkı gıda sıkıntısı yaşamaktadır  bu vesileyle Kürt  halkı rojova  için seferberlik ilan etti, bizde Kulp’ta belediye başkanları olarak bu  gıda kampanyasına destek vermek için  buradayız, bizim Kulp halkında istediğimiz Kobani kardeşlerine sahip çıksınlar, bu hayırlı ramazan ayında  Rojova’ya destek versinler. “dedi

Yağ, Pirinç, Şeker, Mercimek, Un Makarna içeren temel gıda malzemeleri yardımında bulunacak vatandaşlar için hem Kürtçe hem de Türkçe olarak Belediye anonslarında sık sık dile getirilmektedir  yetkililerden edinen bilgiye göre yardımlar  bir hafta sürüleceği kaydedildi.

Yardımlar Kulp Belediye’si ününde toplanmaktadır.

 

 

 

Bu haber 1808 defa okundu.
Diger İlçemizden Haberler

 

 

 

 

PasurunSesi.Com | Yerele Işık Tutar ( Kulp / Pasur )
   © Copyright 2014 Pasurun Sesi. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Koplayanamaz..

Diyarbakır Veteriner

İlçemizden Haberler
Kulp Belediyesi
Kulp Kaymakamlığı
İlçemiz
Güncel Haberler
Diyarbakır
DERNEKLER