Facebook
Twitter
1071 Malazgirt Anadolu Lisesi, Futbolda Diyarbakır’ı temsil edecek

Diyarbakır’da 32 takımın katılımıyla yapılan liselerarası futbol müsabakalarında A Kategorisi’nde ilk 3 arasına giren 1071 Malazgirt Anadolu Lisesi ekibi, yeni kurulmasına ve grubunda kendisinden yaşça daha büyük takımlar olmasına rağmen önemli bir başarıya imza attı.

Takımın teknik sorumluluğunu yapan eski futbolcu ve beden eğitimi öğretmeni Zafer Gördük, yeni kurulan bir okul olmalarına rağmen önemli bir başarıya imza atmanın gururunu yaşadıklarını söyledi.

“Hedefimiz Türkiye Finallerine Katılmak”

Gördük, ” Yeni kurulmuş bir lise olduğumuz için bizde lise son sınıf yok. Dolayısıyla diğer takımlara göre yaş konusunda dezavantajımız vardı. Buna rağmen büyük başarıya imza attık. Tüm öğrencilerimi tebrik ederek bu başarıyı yeni kurulmasına rağmen büyük işler başaran okulumuzun yönetici ve eğitimcisi kadrosuna armağan ediyoruz.  Diyarbakır’ı temsil etme hakkı kazandık.   7 maçta 6 galibiyet ve 1 mağlubiyet alan takımımız 32 gol atıp sadece 6 gol yedi. Bölge şampiyonası  8 Nisan’da Muş’ta yapılacak. Bundan sonraki hedefimiz Türkiye finallerine kalmaktır, bunu da başaracak inanca sahibiz” dedi.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!