Facebook
Twitter
Diyarbekirspor’un tesis projesinde ilk aşama tamam

2.Lig ekibi Diyarbekirspor’un geleceğini yakından ilgilendiren spor tesisi projesinde önemli bir aşamaya gelindi. Seyrantepe Spor Tesisleri içerisinde toplam 1300 metrekarelik alanda iki katlı olmak üzere inşa edilecek tesisin ihalesi gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediyesi’nce yapılan ihalenin ardında itiraz sürecinin tamamlanmasıyla ihaleyi kazanan firma ilk kazmayı vurarak çalışmaları başlatacak. Yemekhane, soyunma odaları, sauna, havuz, fitnes salonu, idari bölüm ve 55 yataktan oluşan tesis projesinin sezon sonuna kadar tamamlanarak kulübe teslim edilmesi amaçlanıyor.

Tesis Tamamlanana Kadar Geçici Tesiste Kalacak

  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Gençlik Ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun talimatıyla Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su ve Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdullah Çiftçi tarafından yapılan çalışmalarla hazırlanan proje hem Diyarbekirspor’a kalıcı tesis olacak, hem de Diyarbakır gençliğinin geleceğine hitap edecek.

Bu arada sezonun ilk yarısını tesis sorunu nedeniyle İstanbul’da geçirip sadece maçlar için kente gelen Diyarbekirspor, geçici bir tesis bularak sezonun ikinci devresinde Diyarbakır’da kalmayı amaçlıyor.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!