Telefon
WhatsApp
Kulp’ta ,Ahıra saldıran köpek 20 Keçiyi telef etti,21 keçiyi de yaraladı
Öz Eren Köşem pastanesi

 

Edinilen bilgiye göre bu gün sabah saatlerinde Kulp ilçesi Turgut Özal mahallesi Yatılı bölge Ortaokulu yakınlarında Recep Olca adlı vatandaşın ahırına köpekler saldırdı. Saldırı sonucu 20 Keçi yavrusu olan Oğlak telef oldu 21 keçi yavrusu olan oğlak ise yaralandı.

Küçükbaş hayvan üreticisi Recep Olca, "Yaşadığımız olayın şokunu üzerimizden atamıyoruz. Keçi yavrularımıza, etrafı sağlam bir şekilde tel örgüyle örmüş olduğumuz alanda bakıp besliyorduk. Ahırımızın kapı girişinin alt kısmında ilçe merkezinde dolaşan  başı  boş köpek mi yoksa sahipli köpek mi bilmiyorum ama  sabah ahırıma geldiğimde 4 tane köpek ahırımdaydı ve  bu  köpekler beni görür  görmez ahırımın  giriş kapsında  tellerin altında çıkarak kaçtılar ,  Ahırımın giriş kapısına geldiğimde  şok  bir manzarayla karışlaştım ve  ahırımın içindeki   hayvanlarımın  bazıları yerde çırpınarak can çekişiyordu  bazıları  ise  cansız  bir şekilde yerde uzanmıştı.Bu ahırıma giren 4  köpek   ahırımın giriş  kapısındaki telleri zorlayıp kaldırmaları sonucu ahırıma  girmişler ve Ahırımda  mevcut bulunan  20 adet  küçük baş hayvanım olan oğlağı  telef ettiler , 21 tane oğlağı da  yaraladılar. Ciddi anlamda  bana zarar verdiler, 12 nüfuslu bir aileyim ,Zaten maddi durumum  iyi değil geçimlerimizi zor şartlar altında sürdürmekteyim., ailece  bu hayvanlara bakarak geçimlerimizi sağlamaya  çalışmaktaydık.Bir yıllık  tüm emeğimiz boşa  gitti, Sadece  bu sene  40 bin TL civarında  borç edinerek bu hayvanların beslemesinde harcadım. Tek geçim kaynağımız  bu hayvanlarımızda  oda yok oldu ve  şu anda çaresiz  bir şekildeyiz, Çoluk çocuğumuzun rızkı böylece ziyan oldu, tek isteğimiz  eskisi  gibi geçimlerimizi sağlayabilmemiz ve borçlarımı  ödeyebilmem  için yetkililerden ve  hayırseverlerin  bize yardım etmesidir.”dedi

 Öteyandan, Vatandaşlar ilçede aynı olayların son aylarda üste üstte birçok kez yaşandığını yetkililerin bir an önce tedbir almasını istediler.

Zergus

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!