<
     


KULP'TA TAŞIMALI EĞİTİM YAPAN ARAÇ ŞOFÖRLERİNE SÜRÜCÜ EĞİTİMİ VERİLDİ.

Kup'ta taşımalı sistemle öğrenci servisi yapan 435 şoföre trafik eğitim semineri verildi.
Bu Haber 2015-02-10 14:03:33 Eklenmistir.

                 Resmi Buyutmek Icin Uzerine Tiklayin

Kulp Kaymakamlığı sosyal Yardımlaşma ve dayanışma vakfı  çok amaçlı salonunda okul servis şoförlerine yönelik seminer verildi. Seminere ilçe Milli Eğitim Müdürü Şemsettin Pehlivanoğulları, Şube Müdürü Yılmaz Can, İlçe jandarma Komutanlığında görevli  trafik tim komutanı vekili Uz. J.V.Kad.Çvş.Murat  Er, ve İlçe Emniyet Amirliği Trafik Büroda görevli polis memuru Adem Demir tarafından taşımalı eğitim uygulaması kapsamında, görev yapan araç sürücülerine yönelik eğitim verildi.
  Uz. J.V.Kad.Çvş.Murat  Er, okul taşıt araçlarının standartlarına uygun olması ,araçlarda zorunlu bulundurulması gereken malzemelerin tam olması , şoförlerin ehliyet ve SRC belgelerinin tam olması , kış lastiklerinin olması , hız kurallarına riayet edilmesi, araç sürücüsünün ve çocukların emniyet kemeri takması , araç içerisinde sigara içilmemesi   , diğer trafik kurallarının ihlal edilmemesi , okul servis araçlarında yolcu taşınmaması konularında  şoförlere ,Trafik kuralları anlatan  Slayt gösterimi ile ilgili geniş bilgiler sundu.. 
  İlçe milli Eğitim Müdürü Şemsettin Pehlivanoğulları  “Taşımalı Eğitim bu gün Türkiye'nin gündeminde olan bir  iş, ilçemizin de gündeminde olan bir iş , bugün Kulp’ta  on bin yüz eli öğrenci var  ve  bu öğrencilerin yarısı   taşımalı eğitim ile  okulla,  gelip gidiyor. gerçekten sizin yaptığınız iş  çok değerli, çok kıymetli ve çokta  önemli bir iştir,sabahleyin kontağı çevirirken ya bismillah demeniz  bu gün sağlıklı bir şekilde   annesinde ve  babasında teslim aldığınız bu çocukları  okula sağlıklı götürüp, aynı şekilde ailesine teslim edeceğim,  bu çocuk/çocuklar okul okuyarak, geleceğin öğretmeni,geleceğin mühendisi ,geleceğin doktoru , geleceğin  öğretmeni ve müdürü olacak  şiarıyla  bu işi yapalım. Değerli şoförler, gerçekten yaptığınız işin  önemi ve değeri parayla ölçülmüyor, çünkü siz bir can,  bir dünya taşıyorsunuz, ama  bunu yaparken de “ kanunları, yönetmenlikleri göz arda edemeyiz”, tabii ki sizler para kazanacaksınız, tabi ki bizde o çocuğun hakkını arayıp  korumak zorundayız ama, sizlerde  taşımalı eğitime erişim  yönetmenliğine uymayı, teknik şartnameyi dikkatte almayı, trafik kurallarına uymayı, hız yapmamayı, kesinlikle yük ve yolcu  almamayı biz bunları bileceğiz ve uygulayacağız demelisiniz. sizler bunları yapmakla da  aynı zamanda  toplumda, öğrenci araç servisinde bir öğretmenlik yöntemini yaşıyorsunuz  ama bunun farkında değilsiniz, çocuk arabaya binerken ,hal hareketleri, siz dikiz aynasında bakarak  onlara diyeceksiniz çocuğum  sen şu anda serviste sin , yanındaki arkadaşını rahatsız etmeye  hakkın yok , onun için değerli şoförler bu işte etkiniz çok önemlidir, bizim sizden istediğimiz sağlıklı bir taşıma ,sağlıklı bir eğitim , hız yapmayan ve trafik kurallarına uymanızdır. “şeklinde konuştu.
 Şoförlere trafik kuralları ile ilgili broşürlerin dağıtılması ve İlçe Emniyet Amirliği Trafik Büroda görevli polis memuru Adem Demir ‘in şehir içindeki trafik akışı sıkıntılarının  dile getirilmesi ile birlikte  şoförlerle soru ve cevap şeklinde sıkıntıların giderilmesi konularının görüşülmesiyle seminer sona erdi.

 

 

 

Bu haber 4035 defa okundu.
Diger İlçemizden Haberler

 

 

 

 

PasurunSesi.Com | Yerele Işık Tutar ( Kulp / Pasur )
   © Copyright 2014 Pasurun Sesi. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Koplayanamaz..

Diyarbakır Veteriner

İlçemizden Haberler
Kulp Belediyesi
Kulp Kaymakamlığı
İlçemiz
Güncel Haberler
Diyarbakır
DERNEKLER