<
     


KULP –MUŞ YOLUNDA 30 KİŞİ MAHSUR KALDI

Kulp –Muş karayolunda 30 kişi geceden bu yana mahsur kalırken, bölgeye sevk edilen iş makineleri kar ve tipi nedeniyle ilerleyemiyor.
Bu Haber 2015-02-09 12:44:32 Eklenmistir.

                 Resmi Buyutmek Icin Uzerine Tiklayin

Edinilen bilgiye göre, Diyarbakır’dan Muş’a giden 30 kişi, karayolu üzerindeki Keklik Çeşmesi mevkisinde dün gece saat 23.00’ten bu yana mahsur kaldı. Kar ve tipi nedeniyle görüş mesafesinin yer yer bir metreye  düştüğü bölgede, karayolları ekiplerinin kurtarma çalışması devam ediyor.
Sabah saatlerinde mahsur kalan vatandaşları kurtarmak için bölgeye giden iş makineleri, vatandaşlara 20 kilometre kala kara saplandı. Görüş mesafesinin düşük olmasından dolayı iş makineleri ilerlemeyince, Muş'ta takviye iş makineleri bölgeye yönlendirildi.
 
  AFAD BÖLGEYE HAREKET ETTİ
  İş makinelerinin yetersiz kalması üzerine Muş Valiliği tarafından bölgeye İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü ekipleri yönlendirildi. Kar motorları ve arazi tipli araçla bölgeye hareket eden ekipler de, görüş mesafesinin düşük olmasından dolayı ilerlemekte güçlük çekti.
  Öte yandan, mahsur kalan vatandaşların yanına gitmek isteyen bazı vatandaşlar da, kar yağışı ve tipi nedeniyle mahsur kaldı. İş makinelerinin yardımıyla saplandıkları yerden çıkarılan Sabri Kaya isimli sürücü, akrabalarının dün akşamdan bu yana mahsur kaldığını ifade ederek; "Dün akşam 20.00’den beri yoldayız. Hastamız var, yolda mahsur kalmışlar. Hiçbir şey bize ulaşmadı" dedi.
  Bölgedeki bir köye odun götürmeye çalışılan bir kamyonet de, yolda mahsur kaldı. Geri döneceğini ifade eden kamyonet sürücüsü Sedat Gemi, "Odun ve ağaç götürüyordum. Yol kapalı ve mahsur kaldık. İş makinelerini bekliyoruz. İnşallah kar ve rüzgar burayı kapatmadan merkeze geri döneceğiz" diye konuştu.

 

 

 

Bu haber 2018 defa okundu.
Diger İlçemizden Haberler

 

 

 

 

PasurunSesi.Com | Yerele Işık Tutar ( Kulp / Pasur )
   © Copyright 2014 Pasurun Sesi. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Koplayanamaz..

Diyarbakır Veteriner

İlçemizden Haberler
Kulp Belediyesi
Kulp Kaymakamlığı
İlçemiz
Güncel Haberler
Diyarbakır
DERNEKLER