Telefon
WhatsApp
Vali Karaoğlu'ndan Bursa'daki İpek üreticilerine işbirliği çağrısı
Pastane

 

Vali Münir Karaloğlu, Bursa'da ipek üretimi yapan işadamlarına işbirliği çağrısı yaptı.

Vali Karaloğlu, iki haftada bir gerçekleşen ve ilçelerin tüm yönleriyle ele alındığı "Vali Münir Karaloğlu ile Sosyal Medya Buluşmaları" programında Kulp ve Lice ilçelerinin sorunlarını masaya yatırdı, yürütülen çalışmaları anlattı, vatandaşlardan gelen talepleri dinledi.

İlçelerin altyapıdan ulaşıma, tarım ve hayvancılıktan sosyal alanlara, sağlık ve gençlik hizmetlerinden turizme kadar çeşitli sorunlarına değinen Karaloğlu, kentin en önemli ürünlerinden ve tanıtım araçlarından birisinin ipek böcekçiliğinin  olduğunu söyledi.

Kulp ilçesinin yaş koza üretiminde Türkiye'deki toplam üretimin %60’ını karşıladığını belirten Karaloğlu, Bursa'nın da ipek üretiminde öne çıktığını ifade etti.

Vali Karaloğlu, Bursa'daki ipek üreticilerine, "Bu işi beraber büyütelim. Diyarbakır ve Bursa'da yaş koza üretimini çoğaltalım. Bursa ile Diyarbakır arasında doğal ipek üretimi üzerinden bir dostluk, kardeşlik ilişkisi kuralım." çağrısında bulundu.

Bursalı üreticilerin tekstil tecrübelerinden yararlanmak istediklerini dile getiren Karaloğlu, "Siz varsanız, biz hazırız. Beraber yol alabiliriz." dedi.

Karaloğlu, Kulp ilçesinde,  koza ve kozadan mamul ürünlere dönük projelerinin bulunduğunu, üreticilere bu yönde desteklerin devam edeceğinin altını çizdi.

Zergus

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!