Telefon
WhatsApp
Beklenen kar geldi, Kulp beyaza büründü
Pastane

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıkla…

Bu kış sadece ilk kez karın yağdığı Kulp ilçesinde4 gündür etkili olan yağmurun ardında yerini kara bıraktı.Dün gece saatlerinde başlayan kar, ilçeyi tamamen beyaza bürüdü. Meteoroloji’nin ülke genelindeki birçok ili yağış konusunda uyarmasının ardından, Kulp ilçesinde de kar yağışı etkili oldu. Kar yağışı ile birlikte ilçe tamamen beyaza büründü, ortaya ise kartpostallık görüntüler çıktı.

Dün akşamdan itibaren etkili olan kar yağışı ile birlikte ilçe beyaz örtüyle kaplandı. Kar yağışı ilçe merkezi ve köylerinde etkili olurken kar kalınlığı ilçe merkezinde 30 santimetre yüksek kesimlerde ise bir metreye kadar ulaştı. Etkili olan kar yağışından dolayı ilçe merkezinin birçok köyle bağlantısı kesildi.
Güne karla uyanan ilçe esnafı işyerinin önünü, sürücüler de araçlarını temizledi.
Kar yağışının devam etmesini temenni eden ilçe esnaflarından Erdal Aydoğdu “Bu sabah güne karla uyandık Kulp’ta Kışı neredeyse yarıladık. İnşallah bu kar devam eder kuraklıktan kurtuluruz. Bu yıl hiç kar yoktu inşallah devam eder” dedi.

Yol Temizleme Çalışmaları Başladı
Kar yağışının hayatı olumsuz etkilediği ilçede yetkililer, özellikle yollarda oluşan buzlanmaya karşı sürücüleri uyarırken, öte yandan ,Belediyesine bağlı karla mücadele ekipleri ise yol temizleme çalışmasına başladı.
Kulp Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Mustafa Gözlet “Kar yağışının yağmasıyla birlikte karla mücadele ekiplerimizi ilçemizin yüksek kesimlerinde bulunan kırsal mahallelere yönlendirdik. Yolu kapalı olan mahallelerimizde çalışmalarımız tüm hızıyla devam etmektedir. Yolu kapalı olan mahallelerimizin muhtarlarıyla iletişim halinde olup karla mücadele çalışmalarımızı en kısa sürede tamamlayıp kapanan yolları ulaşıma açacağız” dedi.

Zergus

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!