Telefon
WhatsApp
AK Parti Kulp İlçe Başkanlığı 7. Olağan Kongresi Gerçekleşti
Pastane

 

Kulp ilçesi Turgut Özal mahallesi Diyarbakır - Muş yolu üzerinde bulunan Pasur Düğün Salonunda gerçekleşen kongreye AK Parti Diyarbakır Milletvekili Oya Eronat ve Ebubekir Bal , AK Parti MKYK Üyesi Alattin Parlak, İl Koordinatörü Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı , Diyarbakır AK Parti İl Başkanı Serdar Budak, Bağlar Belediye Başkanı,Sason Belediye Başkanı,Bismil,Silvan,Hazro, Kocaköy,Sason,Yücebağ AK Parti İlçe Başkanları ,Kanaat önderleri,çok sayıda vatandaş ile muhtarlar ve delegeler katıldı.
Kongrede divan başkanlığını AK Parti İl Koordinatörü Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı yaptı.
Kongrede ilk olarak saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından, divan seçimi yapıldı.
Kongrenin açılış konuşmasını yapan AK Parti Kulp İlçe Başkanı Abdulselam Toprak ,” Kongreler bizim teşkilat ahitleşmemiz, gönül birlikteliğimiz ve bayrağı daha ileriye taşımaya yemin törenimizdir. Malumunuz olduğu üzere Normalde kongrelerimizi büyük bir coşkuyla kutluyoruz. Bu yıl Covid-19 salgını nedeniyle maske, mesafe ve temizlik kuralına uyarak sınırlı sayıda katılımla gerçekleştiriyoruz. Sözlerimin hemen başında pandemi dolayısıyla burada bulunamayan tüm gönüldaşlarımıza destek ve duaları ile bizimle olan kardeşlerimize, ilçemizin her bölgesindeki, her köy ve Mahallesi'nde ki tüm hemşehrilerimize kongre salonumuzdan selamlarımızı ve saygılarımızı iletiyorum. AK Parti, bu ülke ve bu millet için sözü, hayali ve iddiası olan Milletin adamı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde 2001 yılında Kurulmuş ve o günden bugüne boş durmayarak, boş tartışmalarla zaman kaybetmeyerek, laf değil, eser ve icraat üreterek, başka hiçbir siyasi partiye nasip olmamış büyük bir başarı ve gönül birlikteliği ile geçmişten bugünlere gelmiş ve geleceğe uzanan kutlu yürüyüşün adıdır.
“AK Parti davası her şeyden önce bu ülke için, bu millet için, tüm mazlumlar ve tüm insanlık için çalışan; adalet için mücadele eden, hak adına dertlenen fedakar insanlardan müteşekkil hakkın davasıdır. “
AK Parti, liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde inandığı yolda hiçbir engele takılmadan sabırla, dirayetle ve mücadele ile her zorluğu başarı ile taçlandıran inançlı insanların hizmet alanıdır. AK Parti binlerce yıllık şanlı tarihimizin ve kadim medeniyetimizin birikimi üzerine kurulu bir millet hareketi, bir millet mefkûresidir.Milyonlarca insanın davası ve sevdası olan AK Partimizde, bu davanın bir neferi olarak, Cumhurbaşkanımıza yük olmak değil, yük almak için sorumluluğumuzu yerine getirmek için yola çıkıyoruz. Bizler sayın cumhurbaşkanımızın gösterdiği ve millet olarak kenetlendiğimiz 2023, 2053 ve 2071 hedefleri doğrultusunda durmadan ve yorulmadan hep birlikte çalışacağız.Cumhurbaşkanımızın samimiyetini, AK Partinin hedeflerini bütün teşkilat mensuplarımızla teşkilatta birlik, sahada birlik ve inançta birlik için üzerimize düşen vazifeyi azami derecede yerine getirmeye gayret edeceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel başkanımız Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde dertlendiğimiz bu yolda birlik ve kardeşliği devam ettirmek istiyoruz. AK Parti olarak politikalarımız istişarenin önemi üzerine kurula gelmiş ve öyle devam etmektedir. Bizlerde bu yolu istişare ederek, paylaşarak, sabırla, dirayetle ve aşkla yürümeye çalışacağız.
“Bizim derdimiz davamızdır. “
Türkiye için dertlenen Cumhurbaşkanımızın liderliğinde 19 yılda AK Parti hayaldi gerçek oldu dediğimiz çok büyük işlere imza attı. Hem ülkemizde, hem Diyarbakır'ımızda, hemde Kulp ilçemizde çok büyük işlere imza atıldı. Bundan sonra da birlik ve beraberlik içinde güzel işlere imza atmaya devam edeceğiz.
“İlçemiz için çalışacağız.”
Cumhurbaşkanımızın ve Partimizin bizlere gösterdiği hedeflere ulaşmak için bize verilen bu görevle Allah nasip ederse onun liderliğinde ilçemizi AK Parti Belediyeciliği ve tam manasıyla AK Parti hizmetleriyle tanıştırmak için elimizden geleni yapacağız. Şimdi, davamız için uzun ve meşakkatli bir yolculuğa çıkmanın, gönüllere ulaşmanın, insan kazanmanın zamandır.Artık daha fazla koşmanın, çalınmadık kapı kalmayana kadar çalışmanın, Kulp'un her bir ferdine aynı minvalde yaklaşmanın zamanıdır.Bu asil görevi şahsıma layık gören Genel Merkezimize, İl başkanımızdan, milletvekillerimize ve teşkilatımızın tüm mensuplarına ayrı ayrı teşekkür etmek istiyorum. Partimiz kurulduğu günden bugüne kadar gerek teşkilat kadrolarımızda, gerekse oylarıyla, destekleriyle ,duasıyla ,samimiyet ve gayretleri ile partimize katkısını esirgemeyen her bir kardeşimiz, her bir büyüğümüz, kadın erkek fark etmeksizin teşkilatımız da görev alan tüm Büyüklerimize ve kardeşlerimize teşekkür ediyorum.
“Bilinmelidir ki Bu bir bayrak yarışıdır. “
Bayrağı alan en yükseğe çıkarmak için mücadele verirken devreden ise duası ve desteğini eksik etmemelidir. Biz de teşkilat olarak bugünden itibaren yeni görev alacak kadromuzla birlikte gönül kırgınlığı olanların gönüllerini alacak yeni gönülleri kazanmaya ve liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde 2023 - 2053 ve 2071 hedeflerine emin adımlarla İlerlemeye devam edeceğiz. Bu duygularla Hepinize Katılımınız için teşekkür ediyor, Çıktığımız bu yolda Rabbim'den mahcup olmamayı, büyük başarılara ve güzel hizmetlere vesile olmayı temenni ediyorum.” dedi
AK Parti Diyarbakır Milletvekili Ebubekir Bal ise,” AK Parti bir dava partisidir, bir millet partisidir, dikkat ederseniz 18 yılda, AK Partinin başına müdahale ede ede yine AK Parti 18 yıldır ayaktadır, Cumhuriyet mitinglerini hatırlıyorsunuz, Gezi olaylarını,17-25 Aralık,28 Şubat, en son 15 Temmuz darbesi ve Hendek,aslında bunların tamamı AK Partiye ve Sayın Cumhurbaşkanımız liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a yapılan operasyonlardır.Ama eğer bir yerde halkın desteğini alıyorsan,hiç kimse Allah’ın izniyle sizi yenemez.Bunlara rağmen, AK Parti sağlıkta,Eğitimde,Ulaşımda,Sanayide bütün her alanda yatırım yapmıştır.”dedi
Bal ,Kulp içinde müjde verdi, 2021 yılında Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi 120 milyon değerinde yatırım yapmayı programına aldı ve bu da bir ilk olarak Kulp'a nasip oluyor. dedi.
Konuşmaların ardından kongrede oy kullanma işlemine geçildi.
AK Parti Kulp İlçe kongresi Kovid-19 salgınına karşı maske ve sosyal mesafe kurallarına uygun olarak gerçekleştirildi. 

Zergus

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!