Telefon
WhatsApp
Kulp’lu Köy gençlerinden örnek davranış
Pastane

 

Kulp ilçesine bağlı Uzunova mahallesinde bir grup genç, mahallelerinin daha temiz olması için mahalle gençlerini, mahalle etrafını ve mahalle mezarlığını temizleme çağrısında bulundu.Bunu duyan mahalle sakinleri gençlere destek verdi. Mahalle sakinleri ve gençler ellerine aldıkları çöp torbalarıyla, tırmık ve kürek gibi aletlerini de yanlarına alarak mahalle mezarlığını ,mahalle çevresini, Sivrice mezarsının kahveler mevkiindeki alanlarında Koronavirüs (Covid-19 ) mücadelesi kapsamında maske takarak ve sosyal mesafe kuralına uyarak temizlik çalışmasına başladı.Gençler kısa bir sürede temizliği bitirerek büyüklerinde takdir kazandılar.
Mahalle gençlerinden Haşim Demir, mahallemizin daha temiz olması için yapmış olduğumuz çağrıya kısa sürede mahalle sakinlerinden destek geldiğini söyledi.
Demir, "Mahalle hepimizin, bizde aramızda mahallemiz için ne yapabiliriz diye düşündük, her şeyi devletten beklememek lazım diyerek sokağa çıkış serbest olduğu zamanda mahalle mezarlığında Ağabeylerimizin de desteği ile bu temizliği yaptık. Burada dedelerimizin, ağabeylerimizin, ablalarımızın kabirlerini temizledik. Mahalle içerisinde bulunan çöpleri toplayarak temiz bir alan bıraktık. Destek verenlere teşekkür ediyorum.”dedi

Zergus

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!