Telefon
WhatsApp
Kulp’ta “Bu Gün Fidan, Yarın Nefes” olacak fidanlar toprakla buluştu
Öz Eren Köşem pastanesi

 

Kulp’ta, Tarım ve Orman Bakanlığınca “Milli Ağaçlandırma Günü” kapsamında “Bu Gün Fidan, Yarın Nefes” sloganıyla gerçekleştirilen etkinlik sloganıyla düzenlediği etkinlikte bin fidan toprakla buluştu.

Kulp Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mustafa Gözlet, daha yeşil bir Türkiye ve Kulp için, Tarım ve Orman Bakanlığınca 81 ilde eş zamanlı “Bu gün fidan, yarın nefes” sloganıyla düzenlenen fidanın toprakla buluşturulması etkinliğinde 15 Temmuz Hatıra Ormanında fidan dikti. Kulp Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Mustafa Gözlet, “Tüm Türkiye’de şuan itibariyle Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde başlayan “Geleceğe Nefes” kampanyasında saat 11:11’de milyonlarca fidan toprakla buluşuyor. Daha yeşil ve güzel bir Kulp için , fidan dikimi için oluşturduğumuz 8 bin metrekare alana bin fidan diktik. İlçemizin merkez ve kırsal mahallelerinde oluşturulan alanlara kamu kurum ve kuruluşları ile vatandaşlar tarafından fidan dikimi devam edecektir. Etkinliğe emekleriyle katkı sunan herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Kulp Orman İşletme Şefi Mazlum Akdemir ise ,”2019 yılında Cumhurbaşkanımız tarafından alınan kararla 11 Kasım günü ,Milli Ağaçlandırma Günü olarak ilan edilmesi ardında, Geçen yıl dikimizi yapmıştık,2020 yılı olarak Kulp ilçesini seçtik ve Kulp’ta bin adet fidanı toprakla buluşturma kararı aldık, bizim etkinliğimiz bu gün fidan yarın nefes adlı çalışma ile büyütüyoruz, bu kapsamda Tüm Türkiye’de aynı andan fidan dikimi gerçekleştiriyoruz, bizler gelecek nesillere yeşil bir memleket bırakmak istiyoruz." dedi.
Kulp Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Mustafa Gözlet ile beraberindekiler oluşturulan alana diktikleri fidanlara can suyunu vererek daha yeşil ve daha güzel bir Kulp temennisinde bulundu.
Etkinliğe Kulp Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Mustafa Gözlet, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Murat Yılık, İlçe Emniyet Amiri Selim Toptan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Kaya, İlçe Tarım Müdürü Cihan Güreş, Kulp Orman İşletme Şefi Mazlum Akdemir, Kurum Amirleri, STK temsilcileri, Öğretmenler ve vatandaşlar katıldı.

Zergus

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!