<
     


Kulp’ta, Öğretmenlerden, Türk Kızılay'ın kan bağışı kampanyasına destek

Kulp’ta öğretmenler ‘Kan ver ,Can ver’ sloganı ile Kızılay'a kan bağışında bulundu.
Bu Haber 2020-11-06 Eklenmistir.

                 Resmi Buyutmek Icin Uzerine Tiklayin

 

Korona virüs salgının devam etmesi sonucu vatandaşların Türk Kızılayı’na kan verme oranı Türkiye genelinde olduğu gibi Diyarbakır’da da yüksek oranda düştü.
Kulp Kaymakamlığı ve Türk Kızılay’ının işbirliği ile düzenlenen ve 2 gün sürecek olan kan bağışı kampanyasına Kulp ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki öğretmenler de kan stoklarının azaldığını öğrenince kan bağış seferberliğine destek verdi.
Kulp ilçesi merkez yeni mahalle hükümet konağı ününde bulunan alanda bir araya gelen öğretmenler, korona virüs tedbirlerine uyarak başta İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Kaya olmak üzere toplam 140 öğretmen kan bağışında bulundu. Kızılay Güney Anadolu Bölge Kan Merkezi Koordinatörü Mehmet Müjde ve Türk Kızılay’ı Kulp Şubesi Başkanı Tahsin Zengin tarafında bu örnek davranışlarından dolayı öğretmenler adına Kulp İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Kaya’ya plaket verdi.
Kan bağış kampanyası ile ilgili açıklamalarda bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Kaya , daha önce de Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu tarz kan bağış kampanyalarında bulunduklarını söyledi.
Kaya,”‘Kan ver ,Can ver’ sloganıyla yola çıkarak 140 öğretmen arkadaşlarımla birlikte bu kampanyaya destek olduk, Şu anda Korona virüs salgını hastaları ve diğer hastaların hastanelerde kan ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için bekleyen hastalarımızı düşünüldüğünde bu bağışların ne kadar elzem olduğu ortaya çıkıyor. Kan bağışında bulunarak hayat kurtarmanın tam zamanıdır. Kan bağışında bulunarak bir hayatın kurtulmasına vesile olursak ne mutlu bize, İlçe İl Milli Eğitim Müdürlüğü personeli olarak Kızılay'a destek vermek için buradayız. Kan Kampanyasına katılan tüm meslektaşlarıma teşekkür ediyorum" dedi.

 

 

 

Bu haber 11366 defa okundu.
Diger İlçemizden Haberler

 

 

 

 PasurunSesi.Com | Yerele Işık Tutar ( Kulp / Pasur )
   © Copyright 2014 Pasurun Sesi. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Koplayanamaz..

Diyarbakır Veteriner

İlçemizden Haberler
Kulp Belediyesi
Kulp Kaymakamlığı
İlçemiz
Güncel Haberler
Diyarbakır
DERNEKLER