<
     


Kulp’ta, Kan Bağışı Kampanyası başlıyor, sende kan ver hayat kurtar

Türk Kızılayı Kulp Şubesi Başkanı Tahsin Zengin , 5-6 Kasım 2020 Perşembe ve Cuma günü Kulp İlçe merkezinde Kan Bağış kampanyasının başlatacağını duyurdu.
Bu Haber 2020-11-04 Eklenmistir.

                 Resmi Buyutmek Icin Uzerine Tiklayin

 

Türk Kızılayı Kulp Şubesi Başkanı Tahsin Zengin “Sende Ona Umut Ol” kan bağış kampanyası kapsamında Kulp Kaymakamlığı ve Türk Kızılay’ının işbirliği ile düzenlenen ve 2 gün sürecek olan kan bağışı kampanyası 5-6 Kasım 2020 Perşembe ve Cuma günü saat 11:00 ile 18:00 saatleri arasında Kulp ilçesi merkez yeni mahalle hükümet konağı ününde bulunan alanda kan bağışı yapacak vatandaşların duyarlı olmaya davet etti.
Zengin ,“Hiçbirimiz bir yakınımızın ihtiyacı anında kan bulunamadığı için tedavisinin gecikmesi ya da hastanede yatış sürecinin uzamasını istemeyiz. Hasta sedyede doktora götürürken doktor o anda hastanın dini, dili, ırkı, siyasi görüşü sormaz hastanın kan grubunu sorar ve acilen kan ister işte sizde Kızılay'a kan bağışınızı yapınız ki o hastaya kan ulaşsın ,bu vesileyle 5-6 Kasım 2020 Perşembe ve Cuma günü saat 11:00 ile 18:00 saatleri arasında Hükümet konağı alanında kurulacak kan bağış standımıza uğramanızı ve “Sende Ona Umut Ol” kan bağış kampanyası kapmasında bir ünite kan’da sen ver. “dedi

 

 

 

Bu haber 11754 defa okundu.
Diger İlçemizden Haberler

 

 

 

 PasurunSesi.Com | Yerele Işık Tutar ( Kulp / Pasur )
   © Copyright 2014 Pasurun Sesi. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Koplayanamaz..

Diyarbakır Veteriner

İlçemizden Haberler
Kulp Belediyesi
Kulp Kaymakamlığı
İlçemiz
Güncel Haberler
Diyarbakır
DERNEKLER