<
     


Hollandalı çift Kulp’un Doğa güzelliklerine hayran kaldı

Dünya turu için Hollanda'dan yola çıkan çift, araçlarıyla geldikleri Kulp ilçesinde tarihi ve turistlik yerleri gezme fırsatı buldular.
Bu Haber 2020-11-03 Eklenmistir.

                 Resmi Buyutmek Icin Uzerine Tiklayin

 

Hollanda’dan dünya turu için araçlarıyla yola çıkan ve bir yıla yakındır Türkiye’de Turistlik gezi yapan Fred ve Mirjamss çifti, Kulp ilçesinin tarihi ve Turistlik yerleri gezme fırsatı buldular.
İlçe merkezine geldiklerinden ilçe emniyet personelleri tarafında gerekli kontrolleri yaptıktan sonra ,ilçe emniyet amirliğine bağlı polis memurları, Fred ve Mirjamss çifti merkez yeni mahallede bir lokantaya götürüp gidecekleri yerler konusunda yardımcı oldu.
Aylardan beri yollarda olduklarını ve Türkiye’yi ve Kulp ilçesini çok beğendiklerini belirten çift, Türk halkının çok konuksever olduklarını dile getirdi. Hollandalı çift, "Türkiye’yi ve Kulp’u çok sevdik. Doğayla baş başa yaşamak çok güzel bir şey. İlçenin doğa güzelliklerine hayran kaldık , gezdik gördük ve her şey istediğimiz gibi oldu. İlçe merkezinde görev yapan Polislerimize çok teşekkür ediyoruz,onlar bizimle çok ilgilendiler,Hiç yabancılık his etmedik ve burada iyi insanlarla tanışmanın mutluluğunu yaşadık, Şu anda Kulp’tayız , bir sonraki rotamız Türkiye’nin başka bir bölgesi olacak.” dedi.
Kulp ilçesinde Turistlik gezi yapan Fred ve Mirjamss çifti, Batman ili istikametine doğru yola çıkarak ilçeden ayrıldı.

 

 

 

Bu haber 11243 defa okundu.
Diger İlçemizden Haberler

 

 

 

 PasurunSesi.Com | Yerele Işık Tutar ( Kulp / Pasur )
   © Copyright 2014 Pasurun Sesi. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Koplayanamaz..

Diyarbakır Veteriner

İlçemizden Haberler
Kulp Belediyesi
Kulp Kaymakamlığı
İlçemiz
Güncel Haberler
Diyarbakır
DERNEKLER