<
     


Kulp’un Ahdat mezrasında başlatılan yol çalışması tamamlandı

Kulp Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı yol yapım ekiplerince İslamköy mahallesine bağlı Ahdat mezrasında başlatılan yol çalışmaları tamamlandı.
Bu Haber 2020-10-27 Eklenmistir.

                 Resmi Buyutmek Icin Uzerine Tiklayin

 

Kulp Belediyesine bağlı yol yapım ekiplerince İslamköy mahallesine bağlı Ahdat mezrasında başlatılan yol çalışmaları kapsamında 4 kilometrelik yolun tamamında yol genişletme ve şarampol açma çalışmaları yapıldı.
Özellikle kış mevsiminin bitimiyle nüfus artışının çok fazla yaşandığı Ahdat mezrasının sarp bir bölgede kurulmuş olması sebebiyle mezraya ait yolun yağışlardan çok etkilendiğini dile getiren Fen İşleri Müdürlüğü yetkilileri, Ahdat mezrasına ait yolda oluşan bozulmaların önlenmesi ve kalıcı bir çözüme kavuşması için böyle bir çalışma yaptıklarını ifade etti.
İslamköy mahallesine bağlı Ahdat mezrasında Yol yapım ekiplerince başlatılan yol çalışmaları kapsamında 4 Kilometre boyunca heyelanın olabileceği yerlerde Tıraşlama,yolun büyük kayalarla set yapılmak üzere desteklenme, yağmur suyu ve dere suları için kanal açma çalışmaları yapılarak yol ulaşıma açıldı. 

 

 

 

Bu haber 8460 defa okundu.
Diger İlçemizden Haberler

 

 

 

 PasurunSesi.Com | Yerele Işık Tutar ( Kulp / Pasur )
   © Copyright 2014 Pasurun Sesi. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Koplayanamaz..

Diyarbakır Veteriner

İlçemizden Haberler
Kulp Belediyesi
Kulp Kaymakamlığı
İlçemiz
Güncel Haberler
Diyarbakır
DERNEKLER