<
     


Kulp’ta AK Parti’de devir-teslim gerçekleşti

AK Parti Kulp İlçe Başkanlığı'nda devir teslim töreni gerçekleşti. Amil Yatçi, İlçe Başkanlığı görevini Abdulselam Toprak’a devretti.
Bu Haber 2020-10-23 Eklenmistir.

                 Resmi Buyutmek Icin Uzerine Tiklayin

 

 

AK Parti’de yaklaşan kongre sürecinden dolayı istifaları istenilen Bağlar, Bismil, Çınar, Dicle, Ergani, Hani, Hazro, Kayapınar, Kulp, Lice, Silvan ve Yenişehir ilçe başkanları görevlerinden istifa etmelerinin ardında.Yeni başkanlar atandı
Görev yazısını Diyarbakır AK Parti il başkanlığından Alan Abdulselam Toprak, Kulp ilçesine hareket ettiği esnada haberi alan Partililerde Kulp’tan yola çıkarak Kulp- Narlıca yol ayrımında beklemeye başladı.
Yeni Başkanı, Kulp- Narlıca Yol ayrımında, Partililer ve Kulp Eski İlçe Başkanı Amil Yatçı karşıladı. Başkan Toprak, burada kısa bir süre partilerle bir araya gelip sohbet ettikten sonra, karşılamaya gelen partililerle birlikte konvoy halinde Kulp ilçe başkanlığına geçerek. Devir-teslim töreni gerçekleştirdi.
Devir –teslim öncesi kısa bir açıklama yapan Eski AK parti Kulp ilçe başkanı Amil Yatçi,“Genel merkezimin beni ilçe Başkanlığına laik görülmesiyle 2014-2020 tarihleri arasında AK Parti Kulp ilçe Başkanlığı görevini siz değerli Kulp halkımızın desteğiyle sürdürülerek çok değerli projelere imza attık. Bilindiği üzere AK parti genel merkezimizin bir karar almıştı. Bu karara hepimizin saygısı var ve kararı saygıyla karşıladık, AK Parti Kulp ilçe Başkanlığı görevi Abdulselam Toprak Kardeşimize uygun görülmüş, Bizde bu karara saygı duyarak Abdulselam kardeşimize Hayırlı uğurlu olsun diliyorum. Görevinde başarılar diliyorum, Bu bir bayrak değişimidir, Allahın izniyle, siz değerli Kulplu kardeşlerimizim desteğiyle yine beraber çalışıp , beraber olacağız.”dedi
Başkan Toprak ise,” Değerli başkanım uzun bir süredir bu görevi yapmış bulunmaktasınız, Bu gün bizde bu görevi devir almış bulunuyoruz. Dün olduğu gibi yarında bu görevi en iyi şekilde bayrak yarışını ileriye götürmek için bütün gayretlerimizle ve bütün halkımın, ilçemin insanıyla birlikte başaracağız ve çok daha iyi noktalara götüreceğimden inancım tam, sizlere bu süre içerisinde yapmış olduğunuz bütün hizmetlerinizden dolayı teşekkür ediyorum, Allah sizden razı olsun, Allah yolununuz açık etsin inşallah. “dedi.
Devir -teslim törenin ardında yeni başkan tebrikleri kabul etti.

 

 

 

Bu haber 15022 defa okundu.
Diger İlçemizden Haberler

 

 

 

 PasurunSesi.Com | Yerele Işık Tutar ( Kulp / Pasur )
   © Copyright 2014 Pasurun Sesi. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Koplayanamaz..

Diyarbakır Veteriner

İlçemizden Haberler
Kulp Belediyesi
Kulp Kaymakamlığı
İlçemiz
Güncel Haberler
Diyarbakır
DERNEKLER