<
     


Kulp’ta Okul önlerine hız düşürücü kasis yapıldı

Kulp İlçesinde, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığına bağlı ekipler,Kulp Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Kulp İlçe Emniyet Amirliğine bağlı trafik ekipleri işbirliğiyle Okul önlerine hız düşürücü kasis yapıldı.
Bu Haber 2020-10-16 Eklenmistir.

                 Resmi Buyutmek Icin Uzerine Tiklayin

 

Kulp ilçesi merkez yeni mahallesi Demirciler caddesi üzerinde yer alan Merkez İlkokulu ile Çok Programlı Anadolu Lisesi önüne, öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında daha güvenli olması amacıyla sürücülerin yavaşlatılması için hız düşürücü kauçuk kasis yerleştirildi.
Öğrencilerin güvenliği için böyle bir uygulama yaptıklarını belirten Kulp Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Mustafa Gözlet , “Trafik akışının yoğun olduğu Demirciler Caddesi üzerinde bulunan Merkez İlkokulu ile Çok Programlı Anadolu Lisesinde eğitim gören öğrencilerimizin güvenli şekilde karşıdan karşıya geçmeleri ve sürücülerinde yavaşlaması için kauçuk kasis uygulaması yaptık. Daha önce , yaya geçitleri çizilip uyarıcı trafik levhaları taktığımız okul önlerine yaptığımız bu çalışmayla tedbirleri daha da artırmış olduk. Çocuklarımızın güvenliği her şeyden önemlidir” dedi.
 

 

 

 

Bu haber 10757 defa okundu.
Diger İlçemizden Haberler

 

 

 

 PasurunSesi.Com | Yerele Işık Tutar ( Kulp / Pasur )
   © Copyright 2014 Pasurun Sesi. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Koplayanamaz..

Diyarbakır Veteriner

İlçemizden Haberler
Kulp Belediyesi
Kulp Kaymakamlığı
İlçemiz
Güncel Haberler
Diyarbakır
DERNEKLER