<
     


Kulp’taki EBA destek noktalarına yoğun ilgi

Kulp’ta uzaktan eğitim süreci çerçevesinde EBA’ya erişim sağlayamayan öğrenciler için kurulan EBA Destek Noktaları büyük ilgi görüyor.
Bu Haber 2020-10-08 Eklenmistir.

                 Resmi Buyutmek Icin Uzerine Tiklayin

 

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından EBA’ya erişim sağlayamayan ve derslerini takip edemeyen öğrenciler için tüm Türkiye’de olduğu gibi Kulp’ta da EBA Destek Noktaları oluşturdu
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde, Kulp ilçe Milli Eğitim Hizmet Binasında, Çok Programlı Anadolu Lisesinde ve Kulp Anadolu lisesinde açılan EBA destek noktaları öğrenciler tarafından büyük ilgi görüyor.
Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Kaya, “ilçe Kaymakamımız sayın Mustafa Gözlet in destekleri ile faaliyete konan EBA erişin noktalarımızda öğrencilerimize randevu sistemi ile faaliyette bulunuyoruz, haftanın altı günü faaliyette bulunan EBA destek noktalarımızdaki öğrencilerimize nöbetçi bilişim öğretmenlerimiz tarafından sürekli rehberlik ediliyor. EBA’ya erişim sağlayamayan öğrencilerimiz bu noktalarda dersleri takip edebilecekler. Bu noktalarımız belli sayıda öğrenci ile maske, mesafe ve hijyen kurallarına uygun bir biçimde hizmet veriyor. Amacımız çocuklarımızın eğitimden uzak kalmaması. Derslerini dinleyebilmelerini sağlamaktır. Yüz yüze eğitime geçinceye kadar çocuklarımız için tüm imkanları sunmaya gayret gösteriyoruz.. Okullarımızda gereken tüm tedbirlerimizi alıyoruz ve almaya da devam ediyoruz. EBA platformuna ulaşımda sıkıntı yaşayan tüm öğrencilerimizi bekliyoruz” dedi.

 

 

 

Bu haber 11702 defa okundu.
Diger İlçemizden Haberler

 

 

 

 PasurunSesi.Com | Yerele Işık Tutar ( Kulp / Pasur )
   © Copyright 2014 Pasurun Sesi. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Koplayanamaz..

Diyarbakır Veteriner

İlçemizden Haberler
Kulp Belediyesi
Kulp Kaymakamlığı
İlçemiz
Güncel Haberler
Diyarbakır
DERNEKLER