<
     


Kulp’lular: Doğal Gaz İstiyoruz

Kulp ilçesinde ,Kulp’lular ilçeye doğalgaz gelmesini istiyor. Doğalgaz için istenilen şartların oluştuğu Kulp’ta vatandaşlar, yetkililerin bu talepleri için harekete geçmesini istiyor. Peki, Kulp ilçesine Doğalgaz ne zaman gelebilir?
Bu Haber 2020-10-08 Eklenmistir.

                 Resmi Buyutmek Icin Uzerine Tiklayin

 

2013 yılı verilerine göre Nüfusu 10 Binin üzerinde olan ilçelere doğalgaz verilmesi gerekirken 2019 tarihli verilere göre, Kulp İlçe merkez nüfusu 11 bin olduğu halde halen ilçe merkezi doğalgazsız, buda ilçede yaşayan vatandaşların mağduriyetlerine sebebiyet vermekte.
Son zamanlarda piyasadaki fiyatların hareketliliğinden dolayı yakacak alım gücünün düştüğünü belirten, Kulp ilçe sakinleri , “Alım gücümüz günden güne düşmekte ve kışlık yakacakları almakta zorlandığımız gibi kış mevsiminde her yıl yaşanan hava kirliliği yüzünde ilçe sakinleri olarak zor günler geçiriyoruz. Özellikle Kış aylarında her gün sabah saat 06 sıralarında ve akşam saatlerinde Kalorifer kullanımının yoğun olduğu ilçemizde, kaloriferlerden dolayı hava kirliğini kendini his ettirmeye başlamasıyla birlikte yoğun bir sis bulutuyla dolan cadde ve sokaklarda hava kirliliği nedeniyle, caddelerde dolaşmakta zorlandığımız gibi kapı ve pencerelerimizi de açamaz duruma geliyoruz. Buda ilçede yaşayan biz vatandaşların sıkıntılı anların yaşanmasına neden oluyor, bu yüzden Yetkililerin Doğalgaz konusunda duyarlı olmalarını ve ilçemize doğalgazın getirilmesini istiyoruz’ şeklinde talepte bulundular.

 

 

 

Bu haber 12979 defa okundu.
Diger İlçemizden Haberler

 

 

 

 PasurunSesi.Com | Yerele Işık Tutar ( Kulp / Pasur )
   © Copyright 2014 Pasurun Sesi. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Koplayanamaz..

Diyarbakır Veteriner

İlçemizden Haberler
Kulp Belediyesi
Kulp Kaymakamlığı
İlçemiz
Güncel Haberler
Diyarbakır
DERNEKLER