<
     


Kaymakam Gözlet ,2020-2021 Eğitim ve Öğretim yılının ilk gününde öğrencilerle bir araya geldi

2020-2021 Eğitim ve öğretim yılının ilk gününde Kulp Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Mustafa Gözlet Vali Nafis Kayalı İlkokulunu ziyaret ederek öğrencilerle bir araya geldi.Kaymakam Gözlet, İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Kaya,Okul İdarecileri ve öğretmenler tarafından karşılandı.
Bu Haber 2020-09-21 Eklenmistir.

                 Resmi Buyutmek Icin Uzerine Tiklayin

 

Covid-19 tedbirleri kapsamında kademeli olarak başlatılan 2020-2021 Eğitim ve öğretim yılının ilk gününde Vali Nafis Kayalı İlkokulunu ziyaret eden Kulp Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mustafa Gözlet öğrencilerle bir araya geldi.İlk teneffüsün 40 dakika olması sebebiyle öğrencilerle uzun sohbetler eden Kaymakam Gözlet kendilerine meyve suyu ve kek ikramında bulundu. Kaymakam Gözlet “2020-2021 Eğitim ve Öğretim yılı için tüm okullarımızda covid-19 tedbirleri  kapsamında gerekli her türlü önlemi aldık.Bundan sonraki süreçlerde gerek covid-19 tedbirleri gerekse eğitim-öğretim için okullarımıza her türlü desteği sunmaya devam edeceğiz.Öğrenciler ve öğretmenlerimize başarılar diliyorum” dedi.
 
Bugün yeni bir eğitim-öğretim yılına başlamanın heyecanı içerisindeyiz. İlçe kaymakamımız Sayın Mustafa Gözlet ile birlikte Okul öncesi ve birinci sınıflarımız ile birlikteydik. Okulları ile ilk kez tanışacak heyecanlı öğrencilerimizin heyecanına ortak olduklarını söyleyen Kulp İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Kaya ”Sevgili öğrenciler, sizleri okula bilgilenmek, aklınızı bu zenginleştirmek, paylaşmayı, saygıyı, sevgiyi, arkadaşlık duygularınızı pekiştirmek ve çağdaş bir insan olmak için geliyorsunuz. Öğretmenlerinizin rehberliğinde okulunuzda çok iyi vakit geçireceksiniz. Öğretmenlerin görevi sizleri, topluma yararlı ve uygar bir insan olarak yetiştirmektir. Yeterli ve Çağdaş eğitim almamış toplumlar çağdaş olamazlar. Eğitim almamış toplumlar ise gelişemezler, ayakta kalamazlar. Sayın Bakanımızın öğrencilere verdiği sözle Bugüne özel; Okulun ilk günü 40 dakikalık arada öğrencilerimize ikramda bulunan, eğitimi hep önceleyen, okullarımızın fiziki şartlarını iyileştirmede yardımlarını esirgemeyen Kulp Belediye Başkan vekili ve ilçe Kaymakamımız Sayın Mustafa Gözlet’e teşekkür ediyoruz . Bu duygularla okula yeni başlayan öğrencilerimize ve emek veren tüm öğretmenlerimize başarılar diliyorum.”dedi
 
 2020-2021 Eğitim ve Öğretim yılının ilk gününde Kulp ilçe sınırları içerisinde bulunan okula başlayan 1650 öğrenciye (okul öncesi,ilkokul birinci sınıf) Kulp Belediyesi tarafından meyve suyu ve kek ikram edildi.

 

 

 

Bu haber 9203 defa okundu.
Diger İlçemizden Haberler

 

 

 

 PasurunSesi.Com | Yerele Işık Tutar ( Kulp / Pasur )
   © Copyright 2014 Pasurun Sesi. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Koplayanamaz..

Diyarbakır Veteriner

İlçemizden Haberler
Kulp Belediyesi
Kulp Kaymakamlığı
İlçemiz
Güncel Haberler
Diyarbakır
DERNEKLER