<
     


Kulp Anadolu İmam Hatip Lisesi, okulda yüz yüze eğitime davet etti

Dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan Covid-19 salgını hayatın her alanında olumsuz sonuçlara yol açtığı gibi eğitim üzerinde de derin etkiler yaratı. Ülkemizde virüsün görüldüğü 11 Mart tarihinden itibaren Sosyal Mesafeyi arttırmak ve Eğitim ilişkilerinin daha sağlıklı yürütülmesi amacıyla uzaktan eğitim sistemine geçildi. Bu sayede virüsün yayılma imkânı mümkün olduğunca azaltılmaya çalışıldı aynı zamanda öğrencilerin eğitim ortamından uzak kalmasının önüne de geçildi.
Bu Haber 2020-08-28 Eklenmistir.

                 Resmi Buyutmek Icin Uzerine Tiklayin

 

Milli Eğitim Bakanlığı ve Bilim Kurulunun tavsiyeleri üzerine 2020-2021 eğitim öğretim yılının ise 21 Eylül’de yüz yüze başlamasına karar verilmesi ardında okulların sağlıklı bir eğitim için gerekli altyapı çalışmalarına hız verildi.
Kulp ilçe okullarından Kulp Anadolu İmam Hatip Lisesi eğitim öğretim kadrosuyla birlikte bu süreci başaralı bir şekilde yürütmek için yoğun çaba sarf etmektedir. Gerek idare ve öğretmen kadrosu gerek görevli personelleriyle öğrencilerin sağlıklı ve güvenli bir şekilde eğitim görmesi için her alanda hijyen ve mesafe kuralları gözetilerek eğitim öğretime hazırlık çalışmaları sürdürülmektedir.
Okul Müdürü Fevzi Bozkurt konuyla ilgili olarak, İlçemizin en büyük okulunu aynı zamanda pansiyonunu öğretmen ve öğrenciler için güvenli hale getirerek yeni eğitim öğretim yılına hazır olacaklarını belirtti.
Bunun yanı sıra kurum olarak ‘Okulumuz Temiz Belgesi’ almak için de gerekli başvuru ve saha çalışmalarının devam ettiğini belirten Bozkurt ,bütün öğrencileri yeni yılda ‘’Biz Hazırız! Ya Siz?’’ diyerek okulda yüz yüze eğitime davet etti.

 

 

 

Bu haber 11015 defa okundu.
Diger İlçemizden Haberler

 

 

 

 PasurunSesi.Com | Yerele Işık Tutar ( Kulp / Pasur )
   © Copyright 2014 Pasurun Sesi. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Koplayanamaz..

Diyarbakır Veteriner

İlçemizden Haberler
Kulp Belediyesi
Kulp Kaymakamlığı
İlçemiz
Güncel Haberler
Diyarbakır
DERNEKLER