<
     


Kulp’ta orman köylüsüne %65 hibe ile özel ağaçlandırma desteği verilecek

Orman Genel Müdürlüğü tarafından Türkiye de devlet ormanlarında ve sahipli arazilerde özel ağaçlandırma çalışmaları ile ilgili Kulp ilçesinde bilgilendirme toplantısı yapıldı.
Bu Haber 2020-08-27 Eklenmistir.

                 Resmi Buyutmek Icin Uzerine Tiklayin

 

Orman Genel Müdürlüğünün başlatmış olduğu özel ağaçlandırma projesi kapsamında Kulp İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün çok amaçlı toplantı salonunda muhtarlarla toplantı yapılarak proje hakkında bilgi verildi.
Kulp Orman İşletme Şefi Mazlum Akdemir tarafından muhtarlara yapılan bilgilendirme toplantılarında, Kısıtlı olan tarım alanlarından maksimum düzeyde fayda sağlayabilmek, ilçede meyve yetiştiriciliği yönünden tarımsal faaliyetlerin gelişmesini sağlayarak öncelikli olarak bölgenin ihtiyacını karşılamak, Kırsal kesimden göçü önlemek, Bilinçli üretim sonucu yeni istihdam alanlarının oluşturulması ve işsizliği azaltmayı hedefleyen Proje kapsamında sahipli arazilerde ve devlet ormanlarında Badem, Ceviz, Antepfıstığı ve Zeytin yetiştirmek isteyen üreticiler için hibeye konu ağaçlandırma bilgisi verildi.
Kulp Orman İşletme Şefi Mazlum Akdemir’in yaptığı bilgilendirme toplantısında , vatandaşların talep etmesi halinde yüzde 65 hibe ile Badem, Ceviz ,Antepfıstığı ve Zeytin yetiştirmesinde destekleneceği bilgisi aktarıldı.
Akdemir’ın, yaptığı bilgilendirme toplantısında, proje kapsamın en az 5 dekar en fazla 30 dekar tapulu arazilerde ,orman içi köylerde % 65 hibe ile destekleneceği bilgisi verilerek devlet ormanlarında proje kapsamında başvuruların Eylül ayında E devlet üzerinde başvuruların yapılacağını belirtti.
Öte yandan, bölgede sıkça rastlanan anız yangınları hakkında bilgilerde verildi,
Akdemir’ın, yaptığı bilgilendirme toplantısında, Anız yakılmaması konusunda vatandaşlarımızın bilgilendirilmesi, çevre ve orman tahribine yol açan anız yakma olaylarının önlenmesi konusunda gerekli hassasiyetin gösterilmesi konusunda muhtarlara bilgiler aktarıldı.
Kulp Orman İşletme Şefliği personelleri tarafından köy muhtarlarıyla yapılan bilgilendirme toplantısına , Kulp İlçe Tarım ve Orman Müdürü Cihan Güreş, Kulp Orman İşletme Şefi Mazlum Akdemir ile personelleri ve Muhtarlar katıldı.

 

 

 

Bu haber 13257 defa okundu.
Diger İlçemizden Haberler

 

 

 

 PasurunSesi.Com | Yerele Işık Tutar ( Kulp / Pasur )
   © Copyright 2014 Pasurun Sesi. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Koplayanamaz..

Diyarbakır Veteriner

İlçemizden Haberler
Kulp Belediyesi
Kulp Kaymakamlığı
İlçemiz
Güncel Haberler
Diyarbakır
DERNEKLER