<
     


Kulp’ta bayram telaşı başladı

Kulp ilçesinde Kurban Bayramı'na sayılı günler kala bayram alışverişine çıkan vatandaşlar, caddelerde yoğunluk oluşturdu.
Bu Haber 2020-07-28 Eklenmistir.

                 Resmi Buyutmek Icin Uzerine Tiklayin

Sağlık Bakanlığı’nın koronavirüs nedeni yaşanabilecek yoğunluk için uyardığı bu dönemde vatandaşlar tedbirleri elden bırakmamaya çalışırken, Pandemi sürecinde işleri sekteye uğrayan esnaf, geçen Nisan Mayıs ve Haziran aylarına göre satışlarda artış bekliyor. Kulp İlçesinin merkez yeni mahallesi Caddesi esnafı, tüm sektörlerde yaklaşan bayram öncesi satışlarda büyük oranda artış beklediklerini kaydetti.

Bayram öncesi,Et , sebze ve meyve alışverişlerinin yanı sıra giysi ile bayram şekeri satıcıları da yoğunluktan nasibini aldı. Geçen Ramazan Bayramı'nda sokağa çıkma yasağı olduğunu hatırlatan çarşı esnafından Kasap Gürgü Aydoğdu , bu bayram satışların yükselmesini beklediklerini belirtti. Aydoğdu,” İnşallah çarşıda da bayrama kadar bu hareketlik devam eder ve güzel bir hareket olursa Kurban Bayramı'nda da satışların büyük oranda artmasını bekliyoruz" diye konuştu.

Market işletmecisi Hidayet Türk ise insanların pandemi sürecine alıştığını ve çarşıda bayram öncesi yoğunluğun başladığını dile getirdi.

 

 

 

Bu haber 7142 defa okundu.
Diger İlçemizden Haberler

 

 

 

 PasurunSesi.Com | Yerele Işık Tutar ( Kulp / Pasur )
   © Copyright 2014 Pasurun Sesi. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Koplayanamaz..

Diyarbakır Veteriner

İlçemizden Haberler
Kulp Belediyesi
Kulp Kaymakamlığı
İlçemiz
Güncel Haberler
Diyarbakır
DERNEKLER