<
     


Öz Eren Köşem pastanesi bayram mesaisinde

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi Kulp’ta baklavacılar yoğun baklava mesaisine başlarken, imalathaneler yaşanan talep nedeniyle üretimi iki katına çıkardı.
Bu Haber 2020-07-28 Eklenmistir.

                 Resmi Buyutmek Icin Uzerine Tiklayin

Korona virüs salgınına rağmen Kurban Bayramı öncesi Kulp ilçesi merkez yeni mahallesi lise caddesi üzerinde faaliyet yürüten Öz Eren Köşem pastanesi Usta işletmecisi Ahmet Eren, korona virüs tedbirlerini alarak 2 vardiyalı çalışma ile siparişleri yetiştirmeye çalışıyor.
Kurban Bayramı'na birkaç gün kala, Kulp’ta 30 yıldır Faaliyet yürüten Öz Eren Köşem pastanesi vatandaşların siparişlerine yetişebilmek için gece gündüz mesai yapmaya devam ediyor. Bayram nedeniyle yaşanan talep üretimi iki katına çıkararak karşılamaya çalışan Öz Eren Köşem pastanesi, yaptıkları baklavaları Kulp ilçesinin yanı sıra Türkiye'nin dört bir tarafına gönderiyor.
Abdullah Eren Usta’nın gözetiminde Öz Eren Köşem pastanesinin İmalathanelerinde baklava hamurunu merdanelerle adeta kağıt inceliğinde açan ustalar, açtıkları yufkaları fırınlarda pişiriyor. Fırınlarda pişen baklavalar şerbetle buluştuktan sonra ise yemeye hazır hale geliyor.

"Bayram yoğunluğu yaşıyoruz"
Kulp’ta yıllardır baklava üretimi yapan ve bayram öncesi yoğun mesai yaptıklarını,Yaşanan yoğunlukla ilgili açıklama yapan Öz Eren Köşem pastanesi işletmecisi Ahmet Eren, virüs sebebiyle tedbirleri aldıklarını, her hafta imalathanelerinin dezenfekte edildiğini söyledi. Elemanlarının maske ve eldiven kullanarak tedbirlerini aldıklarını aktaran Öz Eren Köşem pastanesi işletmecisi Ahmet Eren , "Bayrama çok az bir süre kaldı. Bayramın yaklaşması nedeniyle imalathanelerimizde üretim kapasitesini iki katına çıkarmış durumdayız. Baklava üretimlerini yetiştirebilmek için de mesai saatlerimiz de biraz uzadı" dedi.
 

 

 

 

Bu haber 6604 defa okundu.
Diger İlçemizden Haberler

 

 

 

 PasurunSesi.Com | Yerele Işık Tutar ( Kulp / Pasur )
   © Copyright 2014 Pasurun Sesi. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Koplayanamaz..

Diyarbakır Veteriner

İlçemizden Haberler
Kulp Belediyesi
Kulp Kaymakamlığı
İlçemiz
Güncel Haberler
Diyarbakır
DERNEKLER