<
     


Kulp’ta İlk corona virüsü vakası görüldü

Kulp ilçesinde ilk koronavirüs (Covid-19) vakası görüldü. Hastane yetkilileri, testi pozitif çıkan kişinin sağlık durumunun iyi olduğunu ve tüm tedbirleri aldığını söyledi.
Bu Haber 2020-06-07 Eklenmistir.

                 Resmi Buyutmek Icin Uzerine Tiklayin

Dünya çapında yüz binlerce insanın ölümüne neden olan koronavirüs (Covid-19) 11 Mart’tan itibaren ülkemizde de görülmeye başlamasına karşın, bu tarihten koronavirüs (Covid-19) vakası tespit edilmeyen Kulp ilçesinde bir kişinin testinin pozitif çıkması üzerine ilçede ilk koronavirüs (Covid-19) vakası tespit edilmiş oldu.
11 Mart itibari ile ülkemizde görülmeye başlayan ve birçok önlem alınması ile birlikte yayılmaların önüne geçilme hedeflendi. Ülkemizde görüldüğü günden itibaren birçok ilde vaka tespit edilmesine karşılık Kulp ilçesinde herhangi bir vaka tespit edilmemişti.
Korona tedbirlerine riayet ederek yaşamını devam ettiren ilçe halkı sosyal mesafe kuralına uyarak 81 ilde uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasına girdi.
Testin pozitif çıkması ile birlikte vatandaş tedavi altına alınırken ailesi de karantinaya alındı. Şahısın kimlerle temas kurduğu yönünde incelemeler başlatılması üzerine Kulp’ta sıkı tedbirler alınmaya başlandı.
Edinen bilgiye ,Merkez yeni Mahallesinde yaşayan M.F.T.’nin ,Cumartesi günü rahatsızlanarak gittiği Kulp İlçe Devlet Hastanesinde yapılan koronavirüs (Covid-19) testi sonucu pozitif çıktı.
Hastanın sağlık durumu iyi olduğu ve Kulp’ta yapılan ilk müdahalenin ardında Diyarbakır'a sevk edildiği öğrenildi
Böylece 11 Mart tarihinden beri Kulp’ta ilk defa vaka tespit edilmiş oldu.

 

 

 

Bu haber 24579 defa okundu.
Diger İlçemizden Haberler

 

 

 

 PasurunSesi.Com | Yerele Işık Tutar ( Kulp / Pasur )
   © Copyright 2014 Pasurun Sesi. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Koplayanamaz..

Diyarbakır Veteriner

İlçemizden Haberler
Kulp Belediyesi
Kulp Kaymakamlığı
İlçemiz
Güncel Haberler
Diyarbakır
DERNEKLER