Telefon
WhatsApp
Kulp’ta  İlk corona virüsü vakası görüldü
Pastane

Dünya çapında yüz binlerce insanın ölümüne neden olan koronavirüs (Covid-19) 11 Mart’tan itibaren ülkemizde de görülmeye başlamasına karşın, bu tarihten koronavirüs (Covid-19) vakası tespit edilmeyen Kulp ilçesinde bir kişinin testinin pozitif çıkması üzerine ilçede ilk koronavirüs (Covid-19) vakası tespit edilmiş oldu.
11 Mart itibari ile ülkemizde görülmeye başlayan ve birçok önlem alınması ile birlikte yayılmaların önüne geçilme hedeflendi. Ülkemizde görüldüğü günden itibaren birçok ilde vaka tespit edilmesine karşılık Kulp ilçesinde herhangi bir vaka tespit edilmemişti.
Korona tedbirlerine riayet ederek yaşamını devam ettiren ilçe halkı sosyal mesafe kuralına uyarak 81 ilde uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasına girdi.
Testin pozitif çıkması ile birlikte vatandaş tedavi altına alınırken ailesi de karantinaya alındı. Şahısın kimlerle temas kurduğu yönünde incelemeler başlatılması üzerine Kulp’ta sıkı tedbirler alınmaya başlandı.
Edinen bilgiye ,Merkez yeni Mahallesinde yaşayan M.F.T.’nin ,Cumartesi günü rahatsızlanarak gittiği Kulp İlçe Devlet Hastanesinde yapılan koronavirüs (Covid-19) testi sonucu pozitif çıktı.
Hastanın sağlık durumu iyi olduğu ve Kulp’ta yapılan ilk müdahalenin ardında Diyarbakır'a sevk edildiği öğrenildi
Böylece 11 Mart tarihinden beri Kulp’ta ilk defa vaka tespit edilmiş oldu.

Zergus

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!