<
     


Kulp’ta 74 gün sonra ilk Cuma namazı kılındı

Korona virüsü (Kovid-19) tedbirleri kapsamında Kulp’ta uzun bir sürenin ardından mesafeli olarak cuma namazı kılındı.
Bu Haber 2020-05-29 Eklenmistir.

                 Resmi Buyutmek Icin Uzerine Tiklayin

Kulp ilçesinde Cuma namazı için belirlenen 4 alanda dezenfekte ve temizlik çalışmaları yapılarak cuma namazı öncesi ibadete hazır hale getirildi. Korona virüs tedbirleri kapsamında uzun süredir cemaatsiz kalan camilerin avluları, okul bahçeleri ve parklarda maske takan vatandaşlar, sosyal mesafe kuralları gözeterek cuma namazını kıldı.
Korona virüs tedbirleri kapsamında 16 Mart'tan bu yana kapalı olan cami ve mescitler 2.5 aydan sonra ilk defa Cuma namazıyla ibadete açıldı.Kulp ilçesinde Cuma Namazını kılmak için vatandaşlar namazın kılınacağı açık alanlara gelmeye başladı.Kulp Belediyesi ve İlçe müftülüğü personellerince camiye gelen vatandaşlara dezenfekte sıkılarak maske ve namazlığı olmayanlara maske ve namazlık verildi. Vatandaşlar ,sosyal mesafe kuralına uygun bir şekilde zemine yapılan işaretlerin üzerine namazlıklarını sererek namazlarını kıldı.
Uzun bir aradan sonra ilk kez cuma namazı kılmanın kendilerini duygulandırdığını ifade eden vatandaşlar, kısa süre içerisinde eskisi gibi kalabalık cemaatle camileri dolduracakları günü beklediklerini ifade ettiler.

 

 

 

Bu haber 11138 defa okundu.
Diger İlçemizden Haberler

 

 

 

 PasurunSesi.Com | Yerele Işık Tutar ( Kulp / Pasur )
   © Copyright 2014 Pasurun Sesi. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Koplayanamaz..

Diyarbakır Veteriner

İlçemizden Haberler
Kulp Belediyesi
Kulp Kaymakamlığı
İlçemiz
Güncel Haberler
Diyarbakır
DERNEKLER