<
     


Kulpluların Ramazan’da tatlı talebi 2 kat arttı

Geleneksel tatlısı burma kadayıf ve baklava, Ramazan ayında iftar sofralarının vazgeçilmezi oldu. Öz Eren Köşem pastanesi Usta işletmecisi Ahmet Eren, Ramazan öncesi günlük kilogram bazındaki tatlı satışlarının, Ramazan ayının son haftalarına geldiğimiz bu günlerde günlük artışımız 2 katına ulaştığını söyledi.
Bu Haber 2020-05-14 Eklenmistir.

                 Resmi Buyutmek Icin Uzerine Tiklayin

Kulp ilçesinde geleneksel tatlısı Sütlü tatlı , kadayıf ve baklava Ramazan ayında iftar sofralarının vazgeçilmezi olmaya devam ediyor. Tatlı imalathaneleri, İlçenin asırlara dayanan geleneksel lezzeti olan baklava çeşitlerinin Ramazan ayında da vatandaşların sofralarında yer alması için büyük caba harcıyor. Korona virüs tedbirleri kapsamında açık olan iş yeri arasında bulunan tatlıcılardan Öz Eren Köşem pastanesi, tedbirler kapsamında personellerini iki vardiya olarak çalıştırarak vatandaşların siparişlerini yetiştirmeye çalışıyor. Günlük üretilen ve müşterilerin beğenisine sunulan tatlılar, sipariş üzerine başta İlçe merkezi olmak üzere ilçenin her tarafına gönderiliyor.
Öz Eren Köşem pastanesi işletmecisi Ahmet Eren , Ramazan ayı öncesi günlük kilogram bazındaki tatlı satışlarının, bu oranın Ramazan ayında günlük iki katına ulaştığını söyledi. Kulp ilçesi genelinde tatlı çeşitlerinin tüketildiğini ifade eden Eren , "Bizim Merkez yeni mahallesi Lise caddesi üzerinde faaliyet yürütmekteyiz, Müşterilerimizin bir kısmı Telefon ile arıyorlar, evlere götürüyoruz. Hiç bir müşterimizi mağdur etmiyoruz.Normal günlerde ki satışlarımız ile Ramazan ayındaki satışlarımız arasında fark vardır ve biz bu Ramazandan da tatlı siparişlerimizde yükselme kaydettik Allah'a çok şükür bu Ramazan ayında korona virüs hastalığının olmasına rağmen işlerimizde çok şükür bir aksama olmadı. Korona virüs tedbirleri kapsamında çalışanlarımızı da normal günlere göre yarı yarıya düşürdük ve iki vardiya şeklinde personellerimizi çalıştırıyoruz. Üretimlerimiz hız kesmeden devam ediyor. Hammadde fiyatları yüzde 15 artmasına rağmen biz tatlıları geçen yılın fiyatlarıyla satıyoruz. Buradan tüm Kulp halkına sesleniyorum, herkes evde kalsın, sokağa çıkma kısıtlaması olduğu günlerde ise herkesin evine 15 dakika içerisinde istedikleri tatlıların siparişlerini gönderebiliyoruz” dedi. 

 

 

 

Bu haber 8587 defa okundu.
Diger İlçemizden Haberler

 

 

 

 PasurunSesi.Com | Yerele Işık Tutar ( Kulp / Pasur )
   © Copyright 2014 Pasurun Sesi. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Koplayanamaz..

Diyarbakır Veteriner

İlçemizden Haberler
Kulp Belediyesi
Kulp Kaymakamlığı
İlçemiz
Güncel Haberler
Diyarbakır
DERNEKLER