<
     


Kulp'ta berber dükkanları hizmet vermeye başladı

Korona virüs ile mücadele kapsamında 21 Martta kapatılan berber, kuaför ve güzellik merkezleri bu sabah itibarıyla tedbirler alınarak yeniden hizmet vermeye başladı.
Bu Haber 2020-05-11 Eklenmistir.

                 Resmi Buyutmek Icin Uzerine Tiklayin

İçişleri Bakanlığının yayımladığı genelge kapsamında 21 Martta korona virüs ile mücadele kapsamında ülke genelinde kapatılan berber, kuaför ve güzellik merkezleri bu sabah itibarıyla yeniden hizmet vermeye başladı. Berber, kuaför ve güzellik merkezlerinin yeniden açılmasının ardından ise uzun zamandır tıraş olmayan vatandaşlar, berberlerini arayarak randevuların alıp, randevu saatine göre berberin yolunu tuttu.
Kulp İlçesi merkez yeni mahallede Eren Kuaför 1988 Salonu işletmeciliğini
yapan İnan Eren , Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı ile tüm illerde sosyal mesafeyi koruyarak ve dükkan içerisindeki dezenfektanı yaparak müşterileri randevu sistemiyle aldıklarını söyledi. Bir koltuğun dolu, bir koltuğun boş, tekrar diğer koltuğun dolu olduğunu aktaran Eren , "Makineleri, malzemeleri, her tıraştan sonra tarağı, makası, makine aynı şekilde dezenfekte ediyoruz. İnşallah herhangi bir sıkıntı oluşmayacak. Belediye ekipleri gelip her tarafı çok güzel bir şekilde dezenfekte etti, iyi oldu, en azında bayrama 15 günlük vakit olduğundan dolayı hemen hemen tüm müşterilerimizi tıraş edebileceğimize inanıyoruz." dedi. 

 

 

 

Bu haber 8155 defa okundu.
Diger İlçemizden Haberler

 

 

 

 PasurunSesi.Com | Yerele Işık Tutar ( Kulp / Pasur )
   © Copyright 2014 Pasurun Sesi. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Koplayanamaz..

Diyarbakır Veteriner

İlçemizden Haberler
Kulp Belediyesi
Kulp Kaymakamlığı
İlçemiz
Güncel Haberler
Diyarbakır
DERNEKLER