<
     


Büyükşehir belediyesi kaçak hafriyata izin vermiyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi kente kaçak ve izinsiz dökülen hafriyat ve molozların oluşturduğu kirliliği temizlemek için çalışmalarına devam ediyor. Ekipler iş makineleri ile dökülmüş olan hafriyat ve moloz atıklarını temizleyerek hafriyat sahasına taşıyor.
Bu Haber 2020-05-09 Eklenmistir.

                 Resmi Buyutmek Icin Uzerine Tiklayin

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı, Diyarbakır’ın çehresini değiştirmek için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Kent genelinde kaçak hafriyat taşınması ve yasak alanlara dökülmemesi için denetimlerini aralıksız sürdüren Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı, kentte izinsiz ve kaçak olarak dökülmüş ve kirlilik oluşturan hafriyat ve moloz yığınlarını iş makineleri ile kaldırarak hafriyat döküm ve bertaraf sahasına kamyonlarla taşıdı. Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, çevre kanununa dayandırılarak çıkarılan hafriyat yönetmeliği kapsamında şehir merkezinde çıkan her türlü hafriyat atığının Ergani yolu Dokuzçeltik mevkiinde bulunan Büyükşehir Belediyesi’ne ait ‘Hafriyat Döküm ve Bertaraf Sahası’na taşınmasının zorunlu olduğu aktarıldı. Yönetmeliğe uymadıkları tespit edilen vatandaşlar hakkında gerekli yasal işlemlerin yapılacağı belirtildi.
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı, “Vatandaşlarımızdan beklentimiz şehrimizde çevre ve insan sağlığı açısından kirliliğe neden olan hafriyat atıklarını ‘Hafriyat Döküm ve Bertaraf Sahası’na dökmeleridir. Bunu yaparak şehrimizde meydana gelecek olan hafriyat moloz kaynaklı kirliliğin önüne geçmiş olacağız. Ayrıca kaçak hafriyat dökülmesine ilişkin denetimlerimizin sıklıkla devam edeceğini, kurallara uymayanlar hakkında gerekli yasal işlemin uygulanacağının bilinmesini isteriz” denildi.

 

 

 

Bu haber 2749 defa okundu.
Diger Güncel Haberler

 

 

 

 PasurunSesi.Com | Yerele Işık Tutar ( Kulp / Pasur )
   © Copyright 2014 Pasurun Sesi. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Koplayanamaz..

Diyarbakır Veteriner

İlçemizden Haberler
Kulp Belediyesi
Kulp Kaymakamlığı
İlçemiz
Güncel Haberler
Diyarbakır
DERNEKLER