<
     


Kulp'taki Berber ve Kuaförler dezenfekte edildi

Kulp Belediyesi ve Diyarbakır Büyükşehir Belediyesine bağlı ekipler, normalleşme süreci kapsamında Kulp ilçesinde faaliyet yürüten ve 11 Mayıs tarihinden itibaren açılacak olan berber ve kuaförlerde dezenfekte çalışması yaptı.
Bu Haber 2020-05-08 Eklenmistir.

                 Resmi Buyutmek Icin Uzerine Tiklayin

Kulp Belediyesi ve Diyarbakır Büyükşehir Belediyesine bağlı ekipler, ilçede berber ve kuaförlük faaliyetini yürüten işletmeleri tespit ederek kendilerine ulaşıp 11 Mayıs tarihinden önce işyerlerinde gerekli temizlik ve hijyenin yapılması konusunda bilgilendirme yaptı. Kulp Belediyesi ve Diyarbakır Büyükşehir Belediyesine bağlı ekiplerce , 11 Mayıs tarihinden itibaren açılacak olan berber ve kuaförlerde dezenfekte çalışması yapılarak,işletme sahiplerine uyulması gereken kurallar anlatıldı. Kulp Belediyesi tarafından, İçişleri Bakanlığınca yayınlanan “Berber,Güzellik Salonu,Kuaförlerin Açılma Genelgesini” içeren afişler asılarak, işletme sahiplerine tek kullanımlık maske ve kolonya dağıtıldı.
Kulp İlçe Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İhsan Sancar , Kulp Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mustafa Gözlet’e duyarlılığı ve hassasiyeti için teşekkür etti.
Kulp Belediyesi ekiplerince , bu işletmelerin belirli periyotlarda dezenfekte çalışmalarının devam edileceği ifade edildi.

 

 

 

Bu haber 11396 defa okundu.
Diger İlçemizden Haberler

 

 

 

 PasurunSesi.Com | Yerele Işık Tutar ( Kulp / Pasur )
   © Copyright 2014 Pasurun Sesi. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Koplayanamaz..

Diyarbakır Veteriner

İlçemizden Haberler
Kulp Belediyesi
Kulp Kaymakamlığı
İlçemiz
Güncel Haberler
Diyarbakır
DERNEKLER