<
     


Kulp'ta“Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası” Etkinlikleri

Kulp ilçesinde , 2-8 Mayıs Trafik Haftası münasebetiyle İlçe Emniyet Amirliğine bağlı ekipler, sürücülere trafik kuralları ile ilgili broşür dağıtarak korona virüs (Kovid-19) salgınına karşı alınan tedbirler ile ilgili bilgilendirmede bulundu.
Bu Haber 2020-05-07 Eklenmistir.

                 Resmi Buyutmek Icin Uzerine Tiklayin

Kulp İlçe Emniyet Amirliğine bağlı ekipler, uygulama noktalarında 2-8 Mayıs Trafik Haftası dolayısıyla 'Evdeyim Ama Kurallar Aklımda ve Trafikte Her Yıl Daha İyiye' sloganıyla seyir halinde bulunan sürücüleri durdurarak trafik kuralları ile ilgili bilgilendirme yaptı. Broşür ve afiş dağıtan ekipler, uygulama esnasında sürücü ve yolculara maske dağıttı. İlçenin bir çok yerine 'Evdeyim Ama Kurallar Aklımda ve Trafikte Her Yıl Daha İyiye' yazılı afişleri asan ekipler,evleri ziyaret ederek broşür, çocuklara bayrak ve balon dağıttı.
Kulp Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Mustafa Gözlet “2-8 Mayıs tarihleri arasında kutlanan “Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası” etkinlikleri vatandaşlarımızın trafik kazalarına karşı, trafik kurallarına uyulması konusunda bilgilendirilmesi amaçlanmaktadır. Trafik kurallarına uymak her insanın hem kendisine, hem de bütün topluma karşı sorumluluğudur. Bu vesileyle bütün vatandaşlarımızı trafik kuralları ve korona virüs salgınına karşı alınan tedbirlere uymaya davet ediyor tüm sürücülerin Trafik Haftası'nı kutluyorum” dedi.

 

 

 

Bu haber 8563 defa okundu.
Diger İlçemizden Haberler

 

 

 

 PasurunSesi.Com | Yerele Işık Tutar ( Kulp / Pasur )
   © Copyright 2014 Pasurun Sesi. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Koplayanamaz..

Diyarbakır Veteriner

İlçemizden Haberler
Kulp Belediyesi
Kulp Kaymakamlığı
İlçemiz
Güncel Haberler
Diyarbakır
DERNEKLER