<
     


Kulp'ta 23 Nisan coşkusu evlere taşındı

Kulp Vefa Sosyal Destek Grubu’na Başkanlık eden Kulp Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mustafa Gözlet’in talimatları doğrultusunda, Kulp Vefa Sosyal Destek Grubu tarafından Koronavirüs salgını nedeni ile evlerinden çıkamayan anaokulu öğrencilerine 23 Nisan öncesinde Etkinlik malzemeleri hediye edildi.
Bu Haber 2020-04-23 Eklenmistir.

                 Resmi Buyutmek Icin Uzerine Tiklayin

Kulp'ta Koronavirüs salgını nedeniyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı okullarında kutlayamayan anaokulu öğrencilerine Kulp Vefa Sosyal Destek Grubu katlıları ile okul müdürleri tarafından ilçe merkezi ve ilçe merkezinin kırsal köylerdeki okul öncesi öğrencilerine evlerinde ulaşılarak 23 nisan vesilesi ile ilgili etkinlik materyalleri dağıtıldı.
Devletimizin ve Öğretmenlerimizin her daim öğrencilerimizin yanında olduğu mesajını verdiklerini dile getiren Kulp ilçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Kaya ," Koronavirüs tedbirleri kapsamında eğitime ara verilerek, evden devam edilmesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliklerini de etkiledi. Her yıl okullarını süsleyerek bayram coşkusu yaşayan çocuklarımızın bu bayramının coşkusu bir nebzede olsa giderebilmemiz için ilçe merkezi ve kırsal köylerimizde yaşayan okul öncesi çocuklarımıza Sosyal mesafe kuralına ve koronavirüs salgınından korunma usul ve esaslarına uyularak okul müdürlerimiz tarafında 23 Nisan etkinliklerimizle ilgili materyalleri dağıtık. Bu dağıtım esnasında Öğrencilerimizin mutlulukları gözlerinden okunuyordu, biz her zaman Öğrencilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz.Bu yıl 23 Nisan’ı koronavirüs salgını nedeniyle evlerimizde kutlayacağız. Ancak coşkumuz, mutluluğumuz yüz yıl önceki gibi aynı. İnşallah bu zor günleri hep birlikte atlatacak ve nice 23 Nisan’ları milletçe coşkuyla, sağlık, mutluluk içinde kutlayacağız."dedi

Kapılarında öğretmenlerini gören minikler büyük bir sevinç yaşadı

 

 

 

Bu haber 11103 defa okundu.
Diger İlçemizden Haberler

 

 

 

 PasurunSesi.Com | Yerele Işık Tutar ( Kulp / Pasur )
   © Copyright 2014 Pasurun Sesi. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Koplayanamaz..

Diyarbakır Veteriner

İlçemizden Haberler
Kulp Belediyesi
Kulp Kaymakamlığı
İlçemiz
Güncel Haberler
Diyarbakır
DERNEKLER