<
     


DEDAŞ çalışanlarından vatandaşa "evde kal" çağrısı

Korona virüsü salgınının yayılmasını önlemek ve riskleri en aza indirmek için vatandaşlara “Karanlığı biz aydınlatıyoruz, biz sahadayız, sen evde kal." dövizleri ile çağrı yaptı.
Bu Haber 2020-03-26 Eklenmistir.

                 Resmi Buyutmek Icin Uzerine Tiklayin

Diyarbakır’ın Kulp DEDAŞ binası ününde Kulp DEDAŞ personellerin açmış olduğu dövizleri ile evde kal çağrı yapılırken, hayatın normal seyrinde devam edebilmesi için de Diyarbakır Elektrik Dağıtım A.Ş.’ye bağlı Kulp DEDAŞ ekipleri 7/24 sahada görev yapıyor.
Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve dünyanın dört bir tarafına yayılan korona virüsü, Türkiye’de de olağanüstü tedbirlerin alınmasına neden oluyor. Bu süreçte yürüttükleri çalışmalarla bir alkış hak eden Kulp DEDAŞ personelleri, vatandaşlara evde kalın çağrısında bulundu.
Korona virüsüne karşı aldıkları tedbirler hakkında bilgi veren Diyarbakır Elektrik Dağıtım A.Ş.’ye bağlı Kulp DEDAŞ Şube Şefi Mehmet Hanifi Ertokuş,”Vatandaşlarımızın evde kaldığı bu süreçte aileleriyle huzurlu bir ortamda zaman geçirebilmeleri için arıza bakım ve onarım ekiplerimiz 7/24 sahada görev yapmaktadır.”dedi

Sosyal mesafeyi koruyacak önlemlerini aldıklarını belirten Diyarbakır Elektrik Dağıtım A.Ş.’ye bağlı Kulp DEDAŞ Şube Mühendisi Muhammet Sefa Ayrılmak ise,”En yüksek derecede hijyen kurallarını uygulayarak Çalışanlarımızın ve tüketicilerimizin temas ettiği tüm yüzeyler dezenfekte edilmektedir. Çalışanlarımızın ve tüketicilerimizin sağlığını korumak için güvenli sosyal mesafeyi koruyacak önlemler aldık.”dedi

Arıza onarım bakım teknikeri Feyyat Toprak ise,“ İlçe merkezinde ve ilçe sınırın sıfır noktasına kadar her yerde kesintisiz enerji akışı sağlamak için bizler sahadayız, görev başındayız. Kriz Eylem Planımız kapsamında planlı ve programlı bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Enerji akışında aksama yaşanmaması için gerekli tüm önlemleri aldığımızı vurgulamak isterim, korona virüse karşı bizim tüm vatandaşlarımızda istediğimiz, devlet yetkililerimizin söylemiş olduğu kurallara uyulması ve bu hastalık bitinceye kadar evde kalmalardır. ” dedi.

 

 

 

Bu haber 5045 defa okundu.
Diger İlçemizden Haberler

 

 

 

 PasurunSesi.Com | Yerele Işık Tutar ( Kulp / Pasur )
   © Copyright 2014 Pasurun Sesi. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Koplayanamaz..

Diyarbakır Veteriner

İlçemizden Haberler
Kulp Belediyesi
Kulp Kaymakamlığı
İlçemiz
Güncel Haberler
Diyarbakır
DERNEKLER