<
     


Kulp 'ta “Vefa Sosyal Destek Grubu” oluşturuldu

Kulp İlçesinde Kulp kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Mustafa Gözlet başkanlığında, İlçe Jandarma Bölük Komutanlığı,İlçe Emniyet Amirliği,Kulp Belediyesi,İlçe Sağlık Müdürlüğü,Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ve Kızılay ilçe temsilciliği yetkilileri toplandı.
Bu Haber 2020-03-22 Eklenmistir.

                 Resmi Buyutmek Icin Uzerine Tiklayin

Yapılan toplantıda ,İçişleri Bakanlığı tarafından Koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında 65 Yaş ve üstü ile Kronik Rahatsızlığı Olanlara 'Sokağa Çıkma Yasağı' Genelgesi kapsamında; İhtiyaç olması halinde özellikle tek başına yaşayan ve ihtiyaçlarını karşılayacak yakını bulunmayan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşların mağdur olmaması; temel ihtiyaçlarını karşılamak için Kulp ilçesinde “ Vefa Sosyal Destek Grubu” oluşturuldu.
İkametlerinden ayrılmalarına kısıtlama getirilen vatandaşların 112, 155, 156, 0412-831 2242 ve0412-831 2554 numaraları üzerinden ihtiyaçlarını bildirebilecekleri ifade edildi.
Bu çağrıların cevaplandırılması ve gerekli hizmetlerin üretilmesi için ihtiyaç duyulan sayıda yeteri kadar kamu görevlisi/ekip ve araç görevlendirildiği belirtildi.
Yapılan toplantıda oluşturulan “Vefa Sosyal Destek Grubu” vakit kaybetmeksizin hizmet vermeye başladı.

 

 

 

Bu haber 6950 defa okundu.
Diger İlçemizden Haberler

 

 

 

 PasurunSesi.Com | Yerele Işık Tutar ( Kulp / Pasur )
   © Copyright 2014 Pasurun Sesi. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Koplayanamaz..

Diyarbakır Veteriner

İlçemizden Haberler
Kulp Belediyesi
Kulp Kaymakamlığı
İlçemiz
Güncel Haberler
Diyarbakır
DERNEKLER