<
     


“Murat Şenliklerine” sayılı günler kala alan düzenleme çalışmaları tamamladı

Her yıl geleneksel olarak kutlanan Murat Şenlikleri’ne sayılı günler kala Kulp Belediyesi ve Diyarbakır Büyükşehir Belediyesine Bağlı Ekiplerce başlatılan alan düzenleme çalışmaları tamamlandı.
Bu Haber 2020-03-12 Eklenmistir.

                 Resmi Buyutmek Icin Uzerine Tiklayin

Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki il, ilçe ve köylerden binlerce kişinin katılımıyla geleneksel olarak 27-30 Mart tarihlerinde geleneksel olarak yapılan Murat Şenlikleri’ne günler kala Kulp Belediyesi ve Diyarbakır Büyükşehir Belediyesine Bağlı Ekiplerce başlatılan alan düzenleme çalışmaları tamamlandı.
Kulp Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Mustafa Gözlet 3 gün, 3 gece süren şenliklere katılan vatandaşlarımız, kurdukları çadırlarda kalıp, piknik yapıyor. Türbede dua edip, çalınan defler eşliğinde halay çekiyor.Gündelik ihtiyaçlarını karşılamak için alış veriş yapacak stantlar kuruluyor.Vatandaşlarımızın herhangi bir ulaşım problemi yaşamamaları ve park alanları ile çadırların kurulacağı alanların çamurdan arındırmak için başlatmış olduğumuz 9 bin metrekare kumlama ve sıkıştırma çalışmalarımızı tamamladık” dedi.

 

 

 

Bu haber 6404 defa okundu.
Diger İlçemizden Haberler

 

 

 

 PasurunSesi.Com | Yerele Işık Tutar ( Kulp / Pasur )
   © Copyright 2014 Pasurun Sesi. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Koplayanamaz..

Diyarbakır Veteriner

İlçemizden Haberler
Kulp Belediyesi
Kulp Kaymakamlığı
İlçemiz
Güncel Haberler
Diyarbakır
DERNEKLER