<
     


Kulp'ta İstiklal Marşı'nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u anma etkinliği

Kulp İlçesinde İstiklal Marşı'nın kabulünün 99. yıl dönümü ve milli Şair Mehmet Akif Ersoy'u anma etkinliği düzenlendi.
Bu Haber 2020-03-12 Eklenmistir.

                 Resmi Buyutmek Icin Uzerine Tiklayin

Etkinlik programına Kulp Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Mustafa Gözlet,daire amirleri,Şehit ve Gazi yakınları,Gaziler,öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Kulp İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne ait konferans salonunda düzenlenen anma etkinlikleri saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasıyla başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmanın ardından İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’un hayatını konu alan kısa film gösterimi yapıldı. Öğrenciler tarafından okunan şiirler, sergilenen oratoryo gösterisi ve “12 Mart İstiklal Marşı Türküleri” performansı büyük alkış aldı. Kulp İlçesinde ilkokul öğrencileri arasında düzenlenen İstiklal Marşını en güzel okuma yarışmasında Birinci Olan öğrenciye , Kulp Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Mustafa Gözlet tarafından çeşitli ödüller takdim edildi.
12 Mart 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilen İstiklal Marşı'nın kabulünün 99. yıldönümünü kutlayan ve Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'u anan Kulp Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Mustafa Gözlet “ Vatan toprakları işgal altındayken milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un kaleme aldığı İstiklal Marşımız, milli mücadele ruhunu ve Türk Milleti'nin vatan sevgisini en güzel biçimde yansıtmaktadır. Bundan 99 yıl önce Mehmet Akif Ersoy tarafından kaleme alınan milli marşımız, en zor ve çetin dönemlerde bile milletimize ilham kaynağı olmuştur. Bu duygularla İstiklal Marşımızın kabulünün 99. yıldönümünü ve milli marşımızın yazarı milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy'u, kahraman şehitlerimiz ve gazilerimizi, rahmet ve minnetle anıyorum" dedi.

 

 

 

Bu haber 5392 defa okundu.
Diger İlçemizden Haberler

 

 

 

 PasurunSesi.Com | Yerele Işık Tutar ( Kulp / Pasur )
   © Copyright 2014 Pasurun Sesi. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Koplayanamaz..

Diyarbakır Veteriner

İlçemizden Haberler
Kulp Belediyesi
Kulp Kaymakamlığı
İlçemiz
Güncel Haberler
Diyarbakır
DERNEKLER