<
     


Bahar Kalkanı Harekatı'na 15 Temmuz Federasyonundan destek

27 Şubat’ta Suriye'nin İdlib kentinde rejim unsurları tarafından Türk askerlerine yönelik gerçekleştirilen hava saldırısı sonucu 34 şehidin verilmesinin ardından başlatılan Bahar Kalkanı Harekatına 15 Temmuz Şehit,Gazi, Doğu ve Güneydoğu Terör Mağdurları Federasyonu destek verdiklerini açıkladı.
Bu Haber 2020-03-04 Eklenmistir.

                 Resmi Buyutmek Icin Uzerine Tiklayin

15 Temmuz Şehit,Gazi, Doğu ve Güneydoğu Terör Mağdurları Federasyonu Başkanı Mefahir Olcay, İdlib'de başlatılan Bahar Kalkanı Harekatı'na ilişkin, " Her dönemde olduğu gibi bizler üzerimize düşeni yaparak devletimizin ve milletimizin daima yanında olduk. Olmaya da devam edeceğiz. Suriye'nin İdlib bölgesinde haince saldırıya uğrayan ve pusuya düşürülen kahraman Mehmetçiklerimizden şehit olanlara Allah'tan rahmet, gazilerimize acil şifalar ve ailelerine sabır diliyoruz. Şehitlerimizin kanının yerde kalmayacağına eminiz.Karşımızda, insanlıktan nasibini almamış, tüm ahlaki, insani ve dini değerleri hiçe sayan, kendi yurttaşlarını bile topraklarından eden, canlarına kasteden, zihniyete sahip bir rejim bulunuyor. Suriye'yi her geçen gün daha da ağır bir yıkıma sürüklüyor. İşte rejim güçleri son olarak da, yapılan anlaşmalara uymayarak, Mehmetçiklerimizi kalleşçe pusuya düşürdü. Bu saldırı, asla kabul edilemez. Dolayısıyla, masum insanları katleden ve ülkemizin güvenliğine de açık tehdit oluşturan bu rejim unsurlarına karşı sessiz kalmamız beklenemez, Katil rejime karşı kararlı şekilde mücadele eden devletimizin ve kahraman ordumuzun yanındayız " dedi.
Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından başlatılan Bahar Kalkanı Harekatı’nın arkasında olduklarını ifade eden Başkan Olcay , “Şunu da herkes bilsin ki, biz, her türlü zorluğu aşmasını bilen bir milletiz. Devletimiz ve ordumuz bugüne kadar, Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı ve Barış Pınarı harekatıyla terör örgütlerine ve destekçilerine gereken cevabı en güçlü şekilde vermiştir. Bahar Kalkanı Harekatında da Katil rejime gereken cevabı verecektir. Cenabı Hak ülkemizi korusun, milletimizin birliğini ve dirliğini muhafaza etsin, Rabbim kahraman Mehmetçiğimize Bahar Kalkanı Harekâtında yardım etsin. Ordumuzu muzaffer kılsın. Ayaklarına taş Ailelerinin gözüne yaş değdirmesin" diye konuştu.

 

 

 

Bu haber 6687 defa okundu.
Diger İlçemizden Haberler

 

 

 

 PasurunSesi.Com | Yerele Işık Tutar ( Kulp / Pasur )
   © Copyright 2014 Pasurun Sesi. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Koplayanamaz..

Diyarbakır Veteriner

İlçemizden Haberler
Kulp Belediyesi
Kulp Kaymakamlığı
İlçemiz
Güncel Haberler
Diyarbakır
DERNEKLER