<
     


Atletizm Kros yarışmasında Kulp'lu öğrenciden büyük başarı

Diyarbakır geneli okullar arası atletizm kros yarışmasına katılan Kulplu öğrenci dereceye girmeyi başardı.
Bu Haber 2020-02-27 Eklenmistir.

                 Resmi Buyutmek Icin Uzerine Tiklayin

Türkiye Atletizm Federasyonu Diyarbakır Atletizm İl Temsilciliğince 26 Şubat 2020 tarihinde “Yıldız Erkekler” iki bin metre kros yarışı organize etti. Kulplu öğrenci dereceyi Birincilikle bitirterek büyük bir başarı kazandı.
Diyarbakır Merkez ve İlçeleri temsilen öğrencilerin katılımıyla Diyarbakır Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne ait tesislerde gerçekleştirilen iki bin metre kros yarışmasında, Diyarbakır'ın Kulp ilçesini temsil eden Yatılı Bölge ortaokulu 8. Sınıf öğrencisi Abdullah Aslan birinci sıraya yerleşerek altın madalya kazandı. iki bin metre atletizm kros yarışmasında elde ettiği bu başarıyla ilçesini en güzel şekilde temsil etmeyi başararak ilçenin gururu oldu.
Bu başarıdan dolayı Kendisini ve üzerinde emeği olan öğretmeni tebrik eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Kaya," Öğrencimizin başarısı bizleri ayrıca gururlandırdı. İlçemizi ve ilimizi gururla temsil edeceklerine inanıyor, Diyarbakır il genelinde derecelere imza atarak ilçemizi başarıyla temsil eden ve ilçemizin adını büyük bir onur ve gururla duyuran Öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi kutluyor, başarılarının devamını dileriz."dedi
Diyarbakır il genelinde öğrencilerin katılımıyla yapılan kros yarışmasında birinci olan Abdullah Aslan Bölgesel yarışlarda Diyarbakır ilini temsil edecek.

 

 

 

Bu haber 8078 defa okundu.
Diger İlçemizden Haberler

 

 

 

 PasurunSesi.Com | Yerele Işık Tutar ( Kulp / Pasur )
   © Copyright 2014 Pasurun Sesi. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Koplayanamaz..

Diyarbakır Veteriner

İlçemizden Haberler
Kulp Belediyesi
Kulp Kaymakamlığı
İlçemiz
Güncel Haberler
Diyarbakır
DERNEKLER