<
     


Kulp'ta taşımalı eğitim kapsamında taşıma ve yemek denetiminin ikincisi yapıldı

Kulp İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki okullara, öğrenci taşımacılığı yapan firmalara ait servis araçları ile yemek fabrikaları, Kulp İlçe Milli Eğitim Taşıma ve Yemek komisyonu Tarafından İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı ilçe koordinatörü Süleyman R. Arcan ile Şube Müdürleri Orhan Eşer,Mehmet Cengiz,Taşıma ve Yemek Komisyonu üyeleri tarafından sabah 06:00 sularında yerinde denetlendi.
Bu Haber 2020-02-21 Eklenmistir.

                 Resmi Buyutmek Icin Uzerine Tiklayin

Yaklaşık 100 Okul Servis aracı durdurularak servis araçlarında görülen eksiklikler tespit edildi.Daha sonrada yemek fabrikalarına gidilip yemeklerin üretim merkezlerinde komisyon tarafından incelemelerde bulunuldu.

İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı ve İlçe Koordinatörü Süleyman R. Arcan , "2019-2020 Eğitim Öğretim yılı İ.S.G en önemli gündem maddelerinden biridir. Bu yöndeki eğitim çalışmalarının yanı sıra denetimlerin de arttırıldığını belirtti."

Kulp İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Kaya ise "Periyodik aralıklarla gerçekleştirilen denetimlerin özellikle okulların açılmasıyla öğrenci taşımacılığı yapan okul servis araçlarını ve şoförlerini denetlemek, yemek fabrikası, okul yemekhaneleri ve kantinlerin hijyene uyup uymadıklarını tespit etmektir. Çalışanların iş sırasında kişisel koruyucu kullanıp kullanmadıklarını denetliyoruz. Kurum olarak hedefimiz öğrencilerimize en kaliteli hizmeti verirken çalışanlarının da en sağlıklı koşullarda çalışmasıdır." dedi.

 

 

 

Bu haber 7129 defa okundu.
Diger İlçemizden Haberler

 

 

 

 PasurunSesi.Com | Yerele Işık Tutar ( Kulp / Pasur )
   © Copyright 2014 Pasurun Sesi. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Koplayanamaz..

Diyarbakır Veteriner

İlçemizden Haberler
Kulp Belediyesi
Kulp Kaymakamlığı
İlçemiz
Güncel Haberler
Diyarbakır
DERNEKLER